Guggul živica - Commiphora wightii - 250g Náhľad

Guggul živica - Commiphora wightii - 250g

AR71629

Zloženie: Guggul živica - Commiphora wightii - 250g
Zaradenie: Byliny

Na sklade

24,24 €

Detaily

Zloženie: Guggul živica - Commiphora wightii - 250g
Zaradenie: Byliny

Guggul, guggulu, gokul-dup alebo bdellium - je živica odvodená zo stromu Commiphora muku, tiež nazývaného guggul.

Guggul, ktorý sa topí pod vplyvom tepla, vydáva mimoriadne príjemnú vôňu, ktorá je spojená s karamelmi a čerstvo upečenými sušienkami s prídavkom vanilky a škorice. Keď živica horí, jej aróma sa stáva viac drevnatou a živicovou, ale je stále sladká.

Commiphora mukul alebo balzam indický rastie v suchých a polosuchých oblastiach severnej Indie, Bangladéša a Pakistanu. Je malý strom, ktorý dosahuje výšku až 4 m. Jeho kmeň vydáva tmavo hnedú živicu, ale stáva sa, že má iné farby. Získava sa rezaním kôry.

V sanskrte znamená Guggul „ten, kto chráni pred chorobami“. Živica Guggul Tree používali Hinduisti už viac ako 3 000 rokov, a to nielen na vôňu, ale aj na lekárske účely. Je vysoko hodnotným zdrojom v Ayurvede. Tradične sa používal na liečbu reumatických bolestí, obezity, tráviacich ťažkostí, problémov so srdcom a krvným obehom a zápalových kožných ochorení. Podľa Ayurvedy vyrovnáva guggul všetky tri dávky, zvyšuje telesnú teplotu, zlepšuje krvný obeh, podporuje účinný metabolizmus a trávenie. Je to upokojujúce a spazmolytické činidlo. Aby sa však živica mohla používať na tieto účely, musí byť správne pripravená. Indickým spôsobom je zabaliť ho handrou a uvariť vo vode alebo odvar z trifala, kým nezmäkne. Potom sa natiera na drevo, prikryje maslom ghee a suší sa. Potom to smažíme na masle ghee a nakoniec sa práškovali. V tejto forme sa môže podať ústne.

ZLOŽENIE:
100% guggulová živica. Surovina najvyššej kvality!

APLIKÁCIE:
Aromatický produkt.

NÁVOD NA POUŽITIE
Živica by sa mala umiestniť na horúce uhlie alebo umiestniť do medenej alebo kovovej misky blízko sviečky, aby sa roztavila.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Ind Balsam (Commiphora mukul alebo Commiphora wightii) patrí do rodiny Burseraceae. Vyskytuje sa vo východnej Ázii a presnejšie v Pakistane, Bangladéši a severnej a strednej Indii. Vyskytuje sa aj v severnej Afrike. Rastie na otvorených, skalnatých vysočinách, ako aj na piesočnatých a polopúštnych územiach. Má rada intenzívne slnečné svetlo a toleruje neúrodné pôdy. Tento malý strom dosahuje výšku 1-4 m. Jeho kmeň je pokrytý ako papierovou kôrou a výhonky sú pokryté tŕňmi. Listy sú svetlozelené, silné a lesklé, eliptické. Kvety sú červené alebo intenzívne ružové a nie príliš veľké. Pripomínajú tvar trúbky. V spodnej časti sú zakryté kvetinovým pohárom s fúzovanými pozemkami. Plody sú oválne.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: