Čaga - Ryšavec šikmý - Inonotus obliquus - 100g mletý

AR79067

Zloženie: Čaga - Ryšavec šikmý - Inonotus obliquus - 100g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

11,74 €

Detaily

Zloženie: Čaga - Ryšavec šikmý - Inonotus obliquus - 100g mletý
Zaradenie: Byliny


Čaga (Inonotus obliquus) je huba, ktorá rastie na kmeňoch brezy v chladnejších klimatických podmienkach severnej pologule. Na prvý pohľad nevyzerá veľmi vábne a už vôbec nepripomína hubu. Vyzerá to, akoby niekto podpálil úlomok stromu. Niekedy výrazne odstáva od kmeňa a tvorí zhluk.
Táto huba sa nazýva chaga. Už po stáročia sa používa v medicíne severnej a východnej Európy, hlavne vo forme odvaru.

Zdravotné vlastnosti:

Podporuje prácu imunitného systému
Čaga obsahuje enormné množstvo beta-glukánu, ktorý pomáha vyrovnávať imunitný systém. To znamená, že chaga môže zlepšiť jeho prácu, a ak je to potrebné, môže ho aj spomaliť, keď je príliš aktívny. Výskum tiež ukázal, že čaga aktivuje bunky imunitného systému zodpovedné za boj s počiatočným štádiom rakoviny. Výskum prebieha a v tejto otázke sú potrebné ďalšie testy.

Určite vieme, že chaga je účinná pri podpore štandardnej liečby rakoviny, ako je chemoterapia, kompenzovaním negatívnych vedľajších účinkov. Nedá sa však s istotou povedať, že chaga spomaľuje rozvoj rakoviny.

Pozitívny vplyv na sliznicu tráviaceho traktu
Čaga podporuje hojenie dutín v žalúdku a dvanástniku. Pôsobí upokojujúco a upokojujúco pri akomkoľvek podráždení sliznice tráviaceho traktu.

Pomáha udržiavať normálny krvný tlak a hladinu cholesterolu
Štúdie ukázali, že kyselina betulínová v čage má pozitívny vplyv na hladinu cholesterolu v krvi.

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA

Drvená chaga:
Nasypte 2-4 polievkové lyžice čagy do hrnca s 2 šálkami vody. Varte 15-30 minút. Môžete konzumovať bez obmedzenia. Čagu zalejeme a mnohokrát varíme, kým vývar nestratí farbu.

Mletá chaga:
Do lúhovača vložte 1-2 čajové lyžičky prášku a zalejte vriacou vodou. Nechajte pôsobiť 15 minút alebo viac. Nálev môžete piť bez obmedzenia.

ZLOŽENIE
Čaga - 100%. Surovina najvyššej kvality!

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Čaga je vysoko koncentrované čierne mycélium vyčnievajúce z kmeňa brezy infikovanej parazitickou (ale netoxickou) hubou Inonotus obliquus. Vonkajšia časť je tmavej farby, tvrdá a popraskaná, často vyzerá ako spálené drevo a nazýva sa sklerotium. Vnútro má hrdzavú žltohnedú farbu.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: