Pau d’Arco Lapacho kôra - Tabebuia impeginosa - 1kg sekaný Náhľad

Pau d’Arco Lapacho kôra - Tabebuia impeginosa - 1kg sekaný

AR79562

Zloženie: Pau d’Arco Lapacho kôra - Tabebuia impeginosa - 1kg sekaný
Zaradenie: Posilnenie imunitného systému

Na sklade

34,26 €

Detaily

Zloženie: Pau d’Arco Lapacho kôra - Tabebuia impeginosa - 1kg sekaný
Zaradenie: Posilnenie imunitného systému

Pau d'Arco, La Pacho (Tabebuia impetiginosa) má priaznivý vplyv na imunitný systém a posilňuje celé telo. Stará sa o správne fungovanie tráviaceho traktu a pečene, podporuje čistenie a zlepšuje kvalitu krvi.

La pacho pochádza z Amazonky. Tento názov sa vzťahuje na strom aj na jeho vnútornú kôru, ktorý sa už tradične používa v tradičnej medicíne. La pacho má veľa miestnych mien a zatiaľ čo v Južnej Amerike budeme počuť väčšinou o ipe-roxo alebo taheboo. Domorodí Indiáni žijúci v džungli Amazonky ho nazývajú Pau d'Arco, božský strom a dali mu veľkú úctu, pretože jeho vnútorná kôra bola pre nich jedným z najdôležitejších zdravotníckych potrieb. Používali to v prípade obrovského počtu ochorení, ako je horúčka, malária, nachladnutie a kašeľ, anémia, bakteriálne a vírusové infekcie a plesňové infekcie. Prípravky z kôry taktiež potláčali akékoľvek bolesti a po uhryznutí jedovatých hadov pôsobia na rany.

V priebehu rokov sa Pau d'Arco stala populárnou v prírodnej medicíne v celej južnej a strednej Amerike a dnes sa o ňu zaujíma o mnoho vedcov v modernej medicíne. Len v databáze PubMedu sa zaznamenáva približne 200 experimentov, v ktorých bola testovaná aktivita La Pacha a izolovaných účinných látok na nádory, baktérie, vírusy a huby, imunitné bunky a iné krvné elementy, vnútorné orgány, enzýmy a fyziologické reakcie.

Vlastnosti podporujúce zdravie
Pau d'Arco podporuje prirodzenú imunitu a podporuje obranyschopnosť organizmu počas bakteriálnych a vírusových infekcií a plesňových infekcií
Podporuje správnu reakciu tela na zápal
Stimuluje tvorbu červených krviniek
Chráni pečeň proti účinkom toxických látok
Pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi
Podporuje čistenie tela škodlivých mikroorganizmov a zbytočných metabolických produktov
Podporuje tráviace procesy a pozitívne ovplyvňuje vývoj črevnej mikroflóry

APLIKÁCIE:
Aby sa zachovala primeraná imunita
Na všeobecné posilnenie tela
Užitočné pri detoxikácii a čistení tela
S cieľom zlepšiť funkciu tráviaceho systému
Odvar z kôry môže byť použitý zvonka

ZLOŽENIE:
Pau d'Arco kôra 100%. Surovina najvyššej kvality.
Bioaktívne látky prítomné v kôre Pau d'Arco sú predovšetkým lapachol a beta-lapachón patriaci do furanonaftokinónov a kinóny a naftolón. Vedľa nich sú tiež fenolové glykozidy, cyklopenténdialdehydy, iridoidy a benzenoidy.

AKO POUŽÍVAŤ:

Odvar
1-2 lyžice kôry nasypte do pohára vody, priveďte k varu a varte 3-5 minút na nízkej teplote. Zakryjte a nechajte pôsobiť na 30 minút. Spotrebujte 2-3 poháre denne.
Odvar môže byť použitý externe na umývanie tváre a tela kože, vlasov, pohlavných orgánov a konečníka, ako kloktadlo ústne a vo forme zábalov na oči.

Tinktura 1:5
Alkohol 50-60%. Macerujte minimálne 14 dní. Užite 2-3 krát denne 5 ml (1 čajovú lyžičku).

Prášok
Kôra sa môže užívať perorálne v množstve 1-2,5 g denne.

Výťažok z vína 1:5
Červené alebo biele suché víno. Macerujte 1 mesiac. Pite 25 ml extraktu raz denne.

SYNERGIA
Vilcacora bude mať pozitívny vplyv na imunitu.

Kontraindikácie
Tehotenstvo a dojčenie, precitlivenosť na liek, užívanie antikoagulancií.

Vedľajšie účinky
Veľmi vysoké dávky lieku môžu spôsobiť nevoľnosť, bolesť hlavy a bolesť brucha, vracanie a hnačku.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
La pacho (Tabebuia impetiginosa alebo Handroanthus impetiginosus) je strom z čeľade Bignoniaceae. Vyskytuje sa v južnej a strednej Amerike, menej často v južnej časti Severnej Ameriky. Obýva predovšetkým amazonské dažďové pralesy, ale nachádza sa aj v parkoch a záhradách, kde sa vysádza z dekoratívnych dôvodov. Za priaznivých podmienok môže la pacho žiť 700 rokov. Tento strom dosahuje výšku až 30 m. Jeho charakteristickým znakom sú veľké, krásne kvety, ktoré kvitnú len 21 dní v roku. Majú tvar trubky a ich dĺžka môže byť 8 cm. Sú intenzívne ružové na vonkajšej strane a žlté na vnútornej strane. Listy sa objavia na strome hneď po rozkvetnutí kvetov a zostávajú na nej až do ďalšieho obdobia kvitnutia. Plody la pacho sú vo forme tenkých, zelených strukov so semenami, ktorých dĺžka môže byť 50 cm.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

9 ďalších produktov v rovnakej kategórii: