Cistus krétsky list - Cistus creticus - 100g mletý

AR85196

Zloženie: Cistus krétsky list - Cistus creticus - 100g mletý
Zaradenie: Posilnenie imunitného systému

Na sklade

6,86 €

Detaily

Zloženie: Cistus krétsky list - Cistus creticus - 100g mletý
Zaradenie: Posilnenie imunitného systému

Cistus krétsky (Cistus creticus) - pochádza z oblasti Stredozemného mora až po Čierne more. V ľudovej medicíne je použivaný na boj proti infekciám a nachladnutiu. V súčasnej dobe je široko používaný pri liečbe Lymej choroby a iných vírusových infekcií, je prospešný v stave slabosti a podporuje boj proti rakovine. Čistí telo od toxínov a voľných kyslíkových radikálov. Má tiež mierny analgetický účinok.

V minulosti bol známy svojimi mimoriadne priaznivými účinkami na pokožku - používaný v prípade ťažko liečiteľných rán, lupín, zápalu atď. Antibakteriálna živica, ktorá sa kedysi používala na rany a infekcie z krétskeho cistusu, tzv. ladanum sa dodnes používa hlavne na kozmetické účely. Cistus je bohatý na polyfenolické zlúčeniny, ktoré majú v ľudskom tele antioxidačný účinok a stimulujú imunitu. V poslednom desaťročí je to najmä populárna a účinná rastlina v prípadoch lymskej choroby - borreliózy.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Antibakteriálne, antifungálne:
Polyfenoly obsiahnuté v Cistuse majú antifungálnu, antibakteriálnu a antibiotickú aktivitu. Sú veľmi účinné v prípade vírusových a bakteriálnych, gastrointestinálnych infekcií, infekcií močových ciest, ochorení horných dýchacích ciest, boreliózy. Antibakteriálne vlastnosti sa prejavujú v esenciálnom oleji obsahujúci Cistus krétsky, ktoré potvrdili nemeckí vedci v in vitro štúdiách o účinnosti inhibície vývoja spirochét Borrelia burgdorferi. Okrem toho, užívanie odvarov z cistusa všeobecne posilňuje imunitný systém tela.

Chránia krvné cievy
Polyfenoly priaznivo ovplyvňujú priepustnosť ciev a kapilár. Preparáty z cistusa pomáhajú bojovať proti kardiovaskulárnym ochoreniam, kongescii, krvným zrazeninám.

Protivírusové
Aktívne zlúčeniny obsiahnuté v cistus prípravkoch majú antivírusovú funkciu v prípadoch: črevných vírusov, herpes, herpes zoster.

Antialergické
Polyfenoly sú antihistaminiká a preto sú užitočné pri znižovaní alergických reakcií.

Protizápalové
Už v ľudovej medicíne sú známe protizápalové a adstringentné vlastnosti cistusu, ktoré sa dajú úspešne použiť na bolesť a zápaly kĺbov, priedušiek, hrdla, hrtana, pľúc.

Antioxidant
Užívanie cistusa má antioxidačný účinok, pričom odstraňuje formy aktívneho kyslíka. Neutralizujú voľné radikály, čím zvyšujú imunitu tela. Zabraňujú tvorbe voľných radikálov, ktoré pôsobia proti chorobám starnutia a rakoviny. Živica obsiahnutá v labdanum obsahujúca luddanónové trávenie má protinádorovú aktivitu - cytotoxickú v prípade leukémie a rakoviny prsníka.


Dávkovanie a spôsoby použitia:

Odvar
Dávkovanie závisí od viacerých faktorov: vek, zdravotný stav alebo vykonaná práca. Zvyčajne nasypte 1 vrchovatú čajovú lyžičku na šálku vriacej vody a nechajte zapariť asi 8-10 minút. Cistus by sa mal používať minimálne 4 týždne, príležitostné používanie neprinesie hmatateľné výsledky.

Ďalšie použitie:
Odvar z cistusa môže byť tiež použitý na vyplachovanie hrdla a umývanie pokožky.

ZLOŽENIE
Flavonoidy, živice, fenolové kyseliny, éterický olej - obsahuje mnohoxid (manjol), alfa-cadinén, delta-cadinén, bulnezol, viridiflorol, ledol, alfa-kopaen, beta- selinén, kubenén a 13-epsilonol oxid


KONTRAINDIKÁCIE A INTERAKCIE
Neboli hlásené žiadne prípady predávkovania ani vedľajších účinkov. Kvôli nedostatočnému testovaniu sa neodporúčajú dojčiace matky a tehotné ženy.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

9 ďalších produktov v rovnakej kategórii: