Guaiacum drievko - Guaiacum sanctum - 50g sekaný Náhľad

Guaiacum drievko - Guaiacum sanctum - 50g sekaný

AR76156

Zloženie: Guaiacum drievko - Guaiacum sanctum - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,37 €

Detaily

Zloženie: Guaiacum drievko - Guaiacum sanctum - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Guaiacus (Guaiacum sanctum, Guaiacum officinale)
Ide o tropický strom zo Strednej Ameriky, ktorého drevo je mimoriadne bohaté na živicové a olejnaté zlúčeniny. Z tohto dôvodu našlo guajakové drevo široké uplatnenie v prírodnej medicíne. Indiáni a obyvatelia Karibiku ich v minulosti používali na zmiernenie bolesti svalov a kĺbov spôsobených zápalmi a na liečbu syfilisu, dny a chorôb dýchacích ciest.

Strom guajaku sa nazýva svätý strom (španielsky palo santo) alebo strom života (lat. lignum vitae). Jeho drevo je vysoko cenené pre svoju mimoriadnu pevnosť a hustotu, ktorá umožňuje aj malým kúskom ponoriť sa do vody. Okrem toho guajakové drevo vonia a používa sa pri výrobe parfumov, ale aj prírodného kadidla (podobne ako drevo Bursera graveolens). Bohužiaľ, nadmerné využívanie tohto druhu ho vystavuje nebezpečenstvu vyhynutia. Našťastie je tento strom nenáročný na pestovanie a bylinná surovina dostupná v našom obchode pochádza z plantáží.


Zdraviu prospešné vlastnosti:
Guajakové drevo obsahuje bioaktívne zlúčeniny zo skupiny lignanov, organických kyselín, fenolov a terpenoidov. Ich spoločné pôsobenie priaznivo pôsobí na stav kĺbov a kostí a podporuje aj pravidelnú prácu čriev.
Guajakol, fenolová zlúčenina prítomná v guajakovom dreve, podporuje vykašliavanie a uľahčuje dýchanie, preto sa používa ako pomôcka pri kašli a iných dýchacích ťažkostiach.

ZLOŽENIE
Guaiacanthus - 100% drevo. Najkvalitnejšia surovina!

AKO POUŽÍVAŤ
Guajakové drevo - čaj (drevo):
1-2 čajové lyžičky suroviny zalejte 0,5 l vody, priveďte do varu a povarte 5 minút. Odložte na 30 minút, potom sceďte. Konzumujte 1 pohár 2 krát denne.

Tinktúra guajaku:
1 diel suroviny zalejte 3 dielmi 80-90% liehu. Odložte na minimálne 7 dní a potom prefiltrujte. Užívajte 3x denne 1 čajovú lyžičku, najlepšie s medom, alebo vtierajte do boľavých kĺbov, svalov a kostí a opuchov.

SPOLUPRÁCA
Pozitívny vplyv na zdravie kĺbov posilní koreň čertov pazúr, koreň Cayaponia tayuya a kôra chuchuhuasi.


KONTRAINDIKÁCIE
Vredy žalúdka a dvanástnika, tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.

Vedľajšie účinky:
Vysoké dávky guajakového dreva môžu spôsobiť hnačku, bolesti brucha a iné gastrointestinálne ťažkosti.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Guayacus lekársky je nízky strom, ktorý dorastá do 12 m. Jeho areál pokrýva južnú Floridu v USA, Bahamy, celú Strednú Ameriku a Veľké Antily. Guajakové drevo sa tiež nazýva guajakový strom alebo guajakové právo a patrí do rodiny parolisidov. Listy guajakánu sú perovito zložené z niekoľkých menších, svetlozelených listov oválneho tvaru s lesklým povrchom. Jeho kvety sú fialové alebo modré. Skladajú sa z piatich nesusediacich okvetných lístkov, zeleného piestika a desiatich tyčiniek. Plod guajakánu je žltý, 5-komorový vak s čiernymi semenami obklopený červeným obalom.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: