Pueraria mirifica - Kwao Krua - Kwao Kura Kao - 50g mletý Náhľad

Pueraria mirifica - Kwao Krua - Kwao Kura Kao - 50g mletý

AR77026

Zloženie: Pueraria mirifica - Kwao Krua - Kwao Kura Kao - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

18,60 €

Detaily

Zloženie: Pueraria mirifica - Kwao Krua - Kwao Kura Kao - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Pueraria mirifica - biela kwo krua (kwo krua kao) je rastlina typická pre severovýchodné Thajsko a Mjanmarsko. V Thajsku ju používali miestni obyvatelia po stáročia ako revitalizujúci a omladzujúci prostriedok. Predpokladá sa tiež, že táto rastlina významne znižuje príznaky menopauzy u žien. V systéme tradičnej thajskej medicíny sa sušené a práškové korene hľúz Pueraria mirifica používajú pomerne často u žien aj u mužov.

Latinský názov tejto rastliny pochádza zo slov: puer označujúci „dieťa“ alebo „chlapec“ a mirificus znamená „úžasný“.

V minulosti sa kao kura v minulosti považoval za rastlinu s úžasnými vlastnosťami. Dôkazom toho je napríklad zvitok nájdený na palmových listoch nachádzajúcich sa na stene budhistického chrámu z roku 1931. Výhody použitia bieleho Pueraria mirifica boli: „Zoberte koreň hľuzy z Pueraria s veľkými listami, rozdrvte na prášok alebo pastu a zmiešajte s kravským mliekom. Výhody tohto lieku sú: zlepšenie pamäti, vznešená reč a schopnosť zapamätať si tri knihy astrológie, pokožka bude hladká a jemná ako šesťročné dieťa, život bude trvať viac ako 1000 rokov a choroby súvisiace s parazitmi nebudú problém. “


Zdravotné vlastnosti:
Má estrogénny účinok.
Podporuje elimináciu androgénneho akné.
Znižuje vrásky, spevňuje pokožku.
Odďaľuje proces šedivenia vlasov a ovplyvňuje ich rast.
V Thajsku sa hľuzy tradične používajú na zmiernenie príznakov spojených s menopauzou u žien a na zlepšenie celkovej kondície. Kvôli nedostatočným štúdiám o bezpečnosti by sa však koreň Pueraria mirifica nemal prehltnúť, ale používať iba zvonka. Ideálne pre androgénne akné, potom si môžete pripraviť špeciálnu masku alebo vodný extrakt pre lokálne použitie.

Hľuzy Kwao krua kao sú tiež známe tým, že ovplyvňujú poprsie, zrejme účinne ovplyvňujú jeho zväčšenie. Často sú kľúčovou zložkou krémov a piluliek na zväčšenie prsníkov. Niektorí naturoterapeuti odporúčajú aplikovať koreň priamo na prsník - samozrejme vo forme masti alebo krému. Výsledkom je, že prsia by mali byť plnšie a pevnejšie. Okrem toho, koreň zvyšuje vaginálnu vlhkosť, čo môže mať pozitívny vplyv na pohodlie a spokojnosť počas pohlavného styku.

Extrakty z Pueraria mirifica sa môžu tiež používať na kúpanie alebo oplachovanie vlasov, pretože majú priaznivý účinok na pokožku celého tela a spomaľujú procesy sivivenia vlasov.


ZLOŽENIE
Balenie obsahuje práškové korene kwo krua kao (Pueraria mirifica)
Hľuzy koreňa bieleho kwao kura kao obsahujú veľa fytoestrogénnych zlúčenín, najmä izoflavónov, vrátane tých, ktoré sú známe ako sójové izoflavóny, ako aj myoestrol, deoxymiroestrol a izomiroestrol.


NÁVOD NA POUŽITIE PUERARIA MIRIFICA

Pre externé aplikácie
varenie
Podľa potreby; najčastejšie sa odporúča používať 1/3 lyžičky (alebo 200 mg - 300 mg) na pohár vody.
Priveďte do varu a potom varte na miernom ohni 5 minút. Nechajte pôsobiť 20 minút, preceďte.


INTERAKCIE A NEŽIADUCE REAKCIE
Nepoužívajte počas tehotenstva a počas dojčenia.
Nepoužívajte počas menštruačného týždňa.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Pueraria mirifica - kwo krua biela (Pueraria mirifica, kwo krua kao) je cibuľovitá rastlina, ktorá patrí do rodiny Fabaceae. Prirodzenou oblasťou výskytu je severné a severovýchodné Thajsko, ako aj hranica s Mjanmarskom. Je to rastlina s dlhou históriou použitia v tradičnej thajskej medicíne. Malo by sa rozlišovať medzi bielym kwo krua kao a inými rastlinami, ktoré sa tiež nazývajú kwo krua: červená kwo krua (Butea superba) a čierna kwo krua (Mucuna collettii).

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: