Ženšen červený - Panax ginseng - 25g sekaný Náhľad

Ženšen červený - Panax ginseng - 25g sekaný

AR88308

Zloženie: Ženšen červený - Panax ginseng - 25g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

13,13 €

Detaily

Zloženie: Ženšen červený - Panax ginseng - 25g sekaný
Zaradenie: Byliny

Skutočný ženšen červený - Panax ženšen, známy tiež ako kórejský. Je to rastlina, ktorá sa vďaka svojim vlastnostiam používa v prírodnej medicíne. Po stáročia sa používa okrem iného na Ďalekom východe Japonsko, Kórea, Čína. Sú mu pripisované mnohé zaujímavé vlastnosti. Najviac ho však oceňovali ako afrodiziakum a liek na erektilnú dysfunkciu.

Najčastejšie používanou časťou tejto rastliny je koreň, v závislosti od spôsobu sušenia, rozlišujeme ženšen: červený (pomocou pary a vysokej teploty) a biely (sušený na slnku). Červená odroda má vo svojom zložení účinnejšie látky.

Ženšen obsahuje viac ako 200 účinných látok, nie všetky z nich boli dôkladne testované. Veľká pozornosť sa venuje ginsenosidom. Zvyšujú schopnosť hemoglobínu viazať kyslík, vďaka čomu je telo lepšie okysličené. Prípravky obsahujúce ženšen sa tešia popularite a dobrej povesti športovcov na rôznych úrovniach výcviku a ľudí, ktorí sú vystavení značnému intelektuálnemu úsiliu.

V súčasnosti je ženšen často súčasťou tzv zosilňovačou testosterónu. Sú to prípravky odporúčané pre športovcov, ktorí chcú prirodzene a bezpečne zvyšovať hladiny testosterónu. Medzi „vedľajšie účinky“ ich použitia patrí zvýšenie libida, zvýšenie sebavedomia a celkovo lepšia nálada. Má pozitívny vplyv na kognitívne vlastnosti, pamäť, schopnosť sústrediť sa a schopnosť vyrovnať sa so stresom. Odporúča sa pre ľudí vystavených vysokému stresu, fyzicky alebo psychicky nadmerne unavených, pri absencii energie a zhoršovaní pohody.

Vo svetle výskumu sa zdá, že ženšen redukuje hladinu kyseliny mliečnej, ktorá sa vytvára vo svaloch v dôsledku cvičenia. Zvyčajne sa používa ako afrodiziakum pri erektilnej dysfunkcii a zníženom libide.

Ženšen sa často odporúča okrem iného pre starších ľudí. Pravidelné používanie má vplyv na udržiavanie fyzickej a duševnej kondície, oneskoruje proces starnutia tela, zmierňuje príznaky menopauzy a andropauzy, čo vám umožňuje udržiavať životnú činnosť až do neskorých rokov. Výťažok z koreňa ženšenu sa používa aj v kozmetike ako omladzujúci prípravok na pokožku a zabraňuje plešatosti a vypadávaniu vlasov.

Majte na pamäti, že ženšen nie je všeliekom na všetky zdravotné problémy. Pravda je však taká, že má skutočne viacsmerové priaznivé účinky na organizmus.

ZLOŽENIE
Skutočne rezaný červený ženšen - čistý, 6-ročný koreň z Východo-Mandžurských hôr (Čína).


Dávkovanie a spôsob použitia:

ženšen červený (rezaný koreň):

Varenie
1 - 2 polievkové lyžice koreňa zalejte pohárom vriacej vody, povarte ho 10-15 minút. Pite ráno a na poludnie 100-200 ml.

Prášok červeného ženšenu:

Odvar
Pol lyžičky mletého koreňa zalejte malým množstvom horúcej vody. Po ochladení vypite spolu so sedimentom. Používajte 1-2 krát denne, najlepšie v prvej polovici dňa.


Ženšen, ktorý ponúkame, pochádza z Číny, zvyčajne vo veku 6 a 7 rokov. Zvyčajne je ženšen dostupný na Slovensku zo 4-5 rokov starých plodín a ešte nedosahuje svoj plný potenciál.

Dávkovanie závisí od veku, stavu a ďalších faktorov. Zvyčajná denná dávka je 1 - 2 g.

Jednorazová liečba by nemala trvať dlhšie ako 2 mesiace. Podľa čínskej medicíny môžu mladí a zdraví ľudia používať liečbu dvakrát do roka - na jar a na jeseň.

Ženšen sa dá použiť rôznymi spôsobmi, je vhodný na: žuvanie, varenie alebo výrobu tinktúr.


Opatrenia
Ženšen sa považuje za bezpečný pre väčšinu ľudí, ak sa používa perorálne po dobu kratšiu ako 12 týždňov. To neznamená, že pri dlhodobom používaní sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, jednoducho preto, že sa neuskutočnili dostatočne dlhé štúdie na ľuďoch. Testy na zvieratách nepreukázali pri dlhodobom používaní nepriaznivé účinky.

V zriedkavých prípadoch sa po podaní ženšenu môžu vyskytnúť menšie vedľajšie účinky. Tieto zahŕňajú nevoľnosť, hnačka, sucho v krku, nespavosť a nervozita.

Použitie ženšenu sa neodporúča počas tehotenstva alebo dojčenia. Kontraindikácie pri použití ženšenu sú: poruchy zrážanlivosti krvi, reumatizmus, problémy so spánkom, schizofrénia, rakovina citlivá na pohlavné hormóny, autoimunitné ochorenia.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: