Quebracho kôra - Aspidosperma quebracho - 50g mletý

AR76704

Zloženie: Quebracho kôra - Aspidosperma quebracho - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

8,84 €

Detaily

Zloženie: Quebracho kôra - Aspidosperma quebracho - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Quebracho - Aspidosperma biela (Aspidosperma quebracho) pochádza z Južnej Ameriky a zohráva dôležitú úlohu v tradičnej medicíne, ale bola to aj rastlina, ktorej pripisovali nezvyčajné vlastnosti. Samotný názov v preklade znamená "lámač sekier" a vyplýva z mimoriadnej tvrdosti tohto stromu. Indickí šamani, po požití Quebracho, vyliezli na vrchol stromu a komunikovali so zvieracími duchmi. Pri ošetrení šamanmi sa stromová kôra používala na zvládnutie podráždenia žalúdka, dýchavičnosť a kašeľ, horúčka a dokonca aj syfilis. Domorodí obyvatelia Amazonky ho používali na riešenie problémov súvisiacich s respiračným systémom, a to prostredníctvom stimulácie dýchacieho systému, aby bol účinnejší. Vďaka lepšiemu okysličovaniu krvi celé telo začne lepšie pracovať. Svaly sa uvoľňujú a dych sa stáva optimálnym.

Vlastnosti podporujúce zdravie
Kôra Quebracho je hlavne spojená s tanínmi a indolovými alkaloidmi. Jeden z alkaloidov - Kwebrachina je totožný s johimbínom, ktorý má afrodiziakálny účinok. Preto Quebracho má vplyv nielen zvýšenie sexuálnej aktivity, ale podporuje aj jeho mechanické fungovanie, pretože viac krvi prúdi do pohlavných orgánov. Táto látka má tiež vplyv na zlepšenie metabolizmu. V 19. storočí boli niektoré účinné látky z tejto rastliny extrahované a považované za liečivá.

Kôra sa aplikuje zvonka. Zvlášť kvôli tomu, že má veľké množstvo tanínov, má adstringentný účinok. Vďaka tomu podporuje hojenie rán a popálenín. Má pozitívny účinok na pokožku.

APLIKÁCIE
Kôra bola použitá indiánmi ako afrodiziakum a na zvýšenie potencie
Podporuje správne fungovanie dýchacieho systému
Vonkajšia kôra podporuje hojenie a zlepšuje celkový stav pokožky

ZLOŽENIE
100% kôra Aspidosperma quebracho. Surovina najvyššej kvality.

AKO POUŽÍVAŤ:
Iba pre externé použitie.
Použitá dávka je od 0,5 do maximálne 2 gramy.

Tinktúra
10 g kôry nalejte 100 ml silného alkoholu (asi 70%). Uchovávajte niekoľko dní v fľaši a potom ju prefiltrujte. Používajte externe, napr. Na dezinfekciu rany.

Kontraindikácie
Vedľajšie účinky používania kôry Quebracho nie sú známe. Predávkovanie môže viesť k podráždenosti, úzkosti a poruchám trávenia. Nepoužívajte spolu s nitroglycerínom.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Je to strom nachádzajúci sa v južnej Amerike. Rastú až do výšky 25 metrov. Je charakterizovaná tvrdosťou a vysokou hmotnosťou. Jeho listy, podlhovasté a kopijovité, zostávajú počas celého roka zelené. Vytvára žlté kvety v tvare pohára. Ovocie má oválny tvar a je tmavozelená. Vďaka svojej vysokej tvrdosti bol materiál quebracho použitý ako konštrukčné drevo alebo podkladové nátery pre železničné koľajnice.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: