Diatomit prírodný - diatomit - kremelina - 1kg

AR71164

Zloženie: Diatomit prírodný - diatomit - kremelina - 1kg
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Na sklade

20,84 €

Detaily

Zloženie: Diatomit prírodný - diatomit - kremelina - 1kg
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Kremelina je veľmi zaujímavou surovinou klasifikovanou ako organogénne horniny, t.j. horniny vznikajúce z organických zvyškov alebo sedimentov, ktoré živé organizmy produkujú svojimi fyziologickými procesmi. Diatomit je teda sedimentárna hornina zložená z 80 – 90 % schránok jednobunkových rias nazývaných rozsievky a v menšej miere z iných minerálov. Zhromažďuje sa na dne jazier a morí. Rozsievkové škrupiny sú mimoriadne bohaté na kremík a vyznačujú sa schopnosťou absorbovať ťažké kovy, preto sa kremelina v priemysle široko používa ako filtračné, vodu pohlcujúce a spojivo. Ložiská diatomitu sa nachádzajú v Severnej Amerike. O niečo menej kremíka bohatej kremeliny sa ťaží aj v Poľsku. Diatomit dostupný v našom obchode pochádza z Mexika. Predpokladá sa, že najkvalitnejšia surovina pochádza z tamojších ložísk.

Diatomit je fantastický čistič tráviaceho traktu. Vďaka svojej schopnosti viazať škodliviny dokáže z čriev „vymiesť“ arzén, kadmium, olovo a ďalšie ťažké kovy, zvyšky pesticídov a chemických prísad do potravín, toxíny, ale aj patogénne huby, baktérie a vírusy.
Diatomit obsahuje vysoké množstvo kremíka, ktorý je stavebným kameňom kostí, zubov, vlasov, nechtov a kože. Pravidelným užívaním diatomitu sa ich stav jednoznačne zlepšuje.
Ukázalo sa, že diatomit pomáha regulovať hladinu cholesterolu v krvi u ľudí, ktorí ho užívajú najmenej 4 týždne.

APLIKÁCIA
detox tela
na zlepšenie stavu kostí, zubov, vlasov, nechtov a pokožky
na zlepšenie stavu čriev

AKO POUŽIŤ
Prvé dni užívajte jednu malú lyžičku kremeliny, potom toto množstvo postupne zvyšujte na jednu vrchovatú polievkovú lyžicu. Dôkladne premiešajte s vodou a všetko vypite, najlepšie pred spaním alebo ráno nalačno, 30 minút pred raňajkami. Používajte minimálne 2 mesiace a po 4-6 mesiacoch si urobte prestávku (napr. 1-2 mesiace) a v prípade potreby pokračujte v liečbe.
Deťom od 12 rokov treba podávať maximálne 1 čajovú lyžičku denne.
Nepodávať novorodencom a deťom do 12 rokov.

POZOR!
Pri otváraní a používaní kremeliny dávajte pozor, aby ste nevdýchli prach.
Všetky lieky a doplnky by sa mali použiť do 3 hodín od konzumácie kremeliny (pred a po).


ZLOŽENIE
Diatomit 100%. Najkvalitnejšia surovina z Mexika.
Prírodná kremelina (diatomit), nekalcinovaná, potravinárska. Vyznačuje sa vysokým obsahom amorfného oxidu kremičitého, nízkymi oxidmi hliníka, železa a iných kovov.

Výsledky chemickej analýzy:

SiO2 - 93,0 %
Al2O3 - 2,0 %
Fe2O3 - 1,0 %
CaO - 0,3 %
Na2O + K2O - 2,5 %
MgO - 0,5 %
TiO2 - 0,2 %
P2O5 - 0,1 %

Skladujte na suchom mieste, chráňte pred vlhkosťou. Pri správnom skladovaní nemá kremelina prakticky žiadny dátum spotreby.
Produkt nie je klasifikovaný ako nebezpečný podľa nariadenia ES 1272/2008 a 67/548 / EE. Pri otváraní však buďte opatrní, aby ste sa vyhli vdýchnutiu kremelinového prachu, pretože to môže podráždiť dýchacie cesty. V extrémnych prípadoch dlhodobej expozície a/alebo vdýchnutia značného množstva malých častíc kryštalického kremíka (do 10 mikrónov) to môže viesť k pľúcnej fibróze nazývanej silikóza. Nedovoľte, aby sa kremelina dostala do očí kvôli vysušujúcim vlastnostiam diatomitu.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: