Ľuľok sladkohorký vňať - Solanum dulcamara - 50g sekaný Náhľad

Ľuľok sladkohorký vňať - Solanum dulcamara - 50g sekaný

AR78817

Zloženie: Ľuľok sladkohorký vňať - Solanum dulcamara - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,37 €

Detaily

Zloženie: Ľuľok sladkohorký vňať - Solanum dulcamara - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Ľuľok sladkohorký (Solanum dulcamara) je bylina mimoriadne užitočná v starostlivosti o pleť. Stará sa nielen o jej zdravý vzhľad, ale tiež pomáha zmierňovať nepriaznivé zmeny, ako sú akné a škvrny. Podporuje správnu tvorbu mazu, a tým bráni mastnej alebo suchej pokožke. Ošetruje tiež kĺby regeneráciou jeho štruktúry.

Je plazivý ker s charakteristickými fialovožltými kvetmi. Obsahuje jedovaté látky, preto nekonzumujte ovocie ani bylinu v nadmernom množstve. Bylina použitá perorálne v odporúčaných množstvách je bezpečná a nespôsobuje vedľajšie účinky. Latinský názov druhu dulcamara je kombináciou slov dulcis - sweet a amarus - bitter. Pochádza z chuti svojho ovocia, ktoré sa najskôr označuje ako horké, a potom sladké. Ľudový liek používal sa na zápal pľúc a priedušiek, na dermatologické choroby a na reumatizmus. Táto rastlina bola známa už v starovekom Grécku, keď ju Galen odporúčal pacientom, ktorí sa chcú zbaviť bradavíc.

Vlastnosti podporujúce zdravie:

Bylinkový čaj má priaznivý vplyv na pokožku: čistí póry, zjemňuje epidermu, podporuje hojenie a má antiseptický účinok. Znižuje začervenanie, škvrny a akné a všetky ďalšie nedokonalosti. Perfektne sa stará o mastnú a suchú pokožku, pretože reguluje sekrečnú aktivitu kožných žliaz. Systematicky používaný vo forme obkladov, nočných zábaľov pomáha zmierňovať príznaky ekzému a psoriatických lézií.
Stará sa aj o vlasy: zjemňuje a vyhladzuje, dôkladne čistí a podporuje začlenenie živín do ich štruktúry.
Podporuje správne fungovanie kĺbov, pretože regeneruje a vyživuje synovium kĺbov, ktoré sú zodpovedné za pohyb kĺbov a vytvára kĺbovú masť.
Má tiež diuretický účinok a má upokojujúci účinok na myseľ a telo.

APLIKÁCIE
starostlivosť o tvár, telo a vlasy
škvrny, akné, škvrny, sčervenanie, sfarbenie a iné nepriaznivé kožné zmeny

ZLOŽENIE
100% bylina. Surovina najvyššej kvality.

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE
čaj (rezaná bylina):
1-2 čajové lyžičky byliny zalejte pohárom vriacej vody, prikryte a parte 20-30 minút. Precedte. Pite 2-3 krát denne pohár odvaru.
Infúzia určená na vonkajšie použitie sa môže vyrábať z väčšieho množstva sušeného materiálu a môže sa používať na umývanie pokožky tváre a tela, ako aj vlasov, ako aj na kompresiu na zmenu pokožky.

prášok:
1 čajová lyžičku mletej byliny zalejte malým množstvo vriacej vody, počkajte, kým vychladne a vypite spolu aj so sedimentom. Používajte 2-3 krát denne.

Kontraindikácie
Nepoužívať u tehotných a dojčiacich žien.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Solanum dulcamara sa nachádza sa v celej Európe, v severnej Afrike a západnej Ázii. Na Slovensku sa vyskytuje v nížinách a dolných častiach pohorí. Rastie na vlhkých miestach, najmä v lužných lesoch, t. J. V nadmorských výškach a pravidelne zaplavovaných. Má rada pôdy bohaté na dusík. Je polokrík dosahujúci výšku 30 - 180 cm. Jeho výhonky môžu mierne stúpať cez steny a ploty. Celá rastlina je pokrytá chĺpkami. Listy sú kopijovité, niekedy tvaru srdca a majú predĺžené, špicaté konce. Niektoré listy sú hlboko rezané na spodnej časti a vyzerajú, akoby sa skladali z troch letákov, dvoch menších a jedného väčšieho. Kvety sú veľmi charakteristické. Skladajú sa zo šiestich fialových lístkov, mierne ohnutých dozadu az ich stredu vyčnieva jasne žltá kužeľovitá prašnica vytvorená z tyčiniek. Vo vnútri prašníka je tenký stĺpik. Kvety opeľuje hmyz. Po opelení sa transformujú na podlhovasté bobuľové ovocie, ktoré je zelené ako prvé a keď dozrieva, zmení farbu na červenú.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: