Punarnava koreň - Boerhavia diffusa - 250g sekaný

AR76702

Zloženie: Punarnava koreň - Boerhavia diffusa - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

18,76 €

Detaily

Zloženie: Punarnava koreň - Boerhavia diffusa - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Punarnava (Boerhaavia diffusa) je indická rastlina, ktorá je známa svojim vynikajúcim účinkom na stav pečene a obličiek. Oba tieto orgány sú zodpovedné za čistenie a detoxikáciu tela a ich slabosť znamená zníženie vitality, energie a imunity. Názov punarnava doslova znamená „opäť nový“ a týka sa revitalizačných a omladzujúcich vlastností tejto rastliny. V minulosti sa táto rastlina používala ako pomocná látka pri cukrovke a žltačke a ako diuretikum a zosilňovač obličiek. Ajurvédska medicína si cení a používa túto rastlinu dodnes. Jej mladé listy sa tiež používajú ako kulinárske - konzumujú sa v Indii ako zelenina.

Zdravotné vlastnosti:
Punarnava priaznivo pôsobí na pečeň: posilňuje a zmierňuje ju, podporuje jej činnosť, zlepšuje detoxikačné procesy prebiehajúce v pečeni v dôsledku prítomnosti silných antioxidantov a tiež podporuje regeneráciu pečeňových buniek a tkanív. Stimuluje tvorbu a vylučovanie žlče, čo tiež pomáha zlepšovať trávenie.
Postará sa o zdravie močového systému: má močopudný účinok a podporuje činnosť obličiek, podporuje vyplavovanie usadenín z obličiek a močových ciest, podporuje organizmus v boji proti infekciám močových ciest.
Podporuje správnu mobilitu a flexibilitu kĺbov.
Pomáha detoxikovať telo.
Obmedzuje absorpciu uhľohydrátov, a tak pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy v krvi.
Antioxidanty obsiahnuté v punarnave inhibujú proces starnutia tela a chránia bunky pred škodlivými účinkami oxidačného stresu.

APLIKÁCIE:
preťažená pečeň
slabé obličky
detoxikácia tela
celková únava a slabosť
obdobie na zotavenie

ZLOŽENIE:
Punarnava - 100% koreň. Surovina najvyššej kvality!

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Punarnava - čaj (rezaný koreň):
Odvar: 1 lyžica koreňov zalejte pohárom vody, privedte k varu a povarte 20 minút. Precediť. Vypite jeden pohár ráno a večer.

Punarnava prášok:
varenie
1 lyžicu mletého koreňa zalejte pohárom vody, privedte k varu a varte 20 minút. Precediť. Vypite jeden pohár ráno a večer.

Ústne
Mletý koreň punarnavy možno zobrať perorálne alebo z neho pripraviť čaj.
Odporúčaná denná dávka mletého koreňa je 2 až 7 g. Časti nad 3 g je najlepšie rozdeliť na menšie dávky.
Pred užitím by mal byť prášok zriedený vodou alebo zmiešaný s jogurtom, džúsom, koktailom alebo medom.

Kontraindikácie
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť rastlín.
Použitie punarnavy počas chrípky a prechladnutia sa neodporúča z dôvodu jej imunosupresívnych vlastností.

CHARAKTERISTIKY RASTLINY:
Vyskytuje sa v Indii, na ostrovoch Tichého oceánu a na juhu Spojených štátov. Preferuje tropické a mierne teplé podnebie. Charakteristickým rysom sú malé lepkavé plody rastúce v blízkosti zeme. Boerhaavia diffusa je popínavá rastlina a jej výhonky dosahujú dĺžku až 1 m. Sú červenkasté a radiálne sa rozprestierajú po zemi, preto sa táto rastlina niekedy nazýva červená pavúča. Jej listy sú tmavo zelené a silné, majú lesklý povrch a sú v tvare srdca alebo vajca. Punarnava kvety sú také malé, že ich musíte pozerať pod lupou, aby ste ich spoznali. Majú fialovú farbu a tvar lievika, v strede vyčnieva ružová pestík a niekoľko žltých tyčiniek. Plody tejto rastliny sú svetlozelené, oválne a pokryté lepkavými kvapkami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: