AAKG - 100g Náhľad

AAKG - 100g

AR70481

Zloženie: AAKG - 100g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

Na sklade

11,38 €

Detaily

Zloženie: AAKG - 100g
Zaradenie: Zlúčeniny prírodného pôvodu

AAKG – čo to je?

AAKG – arginín alfa-ketoglutarát, t.j. soľ arginínu a kyseliny alfa-ketoglutárovej. AAKG je doplnok vysoko cenený športovcami a kulturistami. Pri pravidelnom používaní pomáha zvyšovať svalovú silu a objem, zlepšuje vytrvalosť a zlepšuje kvalitu tréningu.

Po absorpcii sa AAKG rozkladá na arginín a kyselinu alfa-ketoglutarovú. Jeho suplementácia prináša dvojaký benefit, keďže obe tieto molekuly priaznivo ovplyvňujú rast svalovej hmoty a kondície a okrem toho plnia v tele mnoho ďalších dôležitých funkcií, o ktorých bude reč nižšie.

Stojí za to mať na pamäti, že AAKG má veľmi kyslú chuť.

AAKG – AKCIA
Zdraviu prospešné vlastnosti:

arginín
Vyrába sa endogénne a dodáva sa s jedlom. Nedostatky sa vyskytujú len zriedka, no jeho dodatočný prísun prináša mnohé priaznivé účinky nielen v oblasti športu.

Arginín, okrem toho, že je aminokyselinou, ktorá je stavebným kameňom bielkovín, hrá v tele niekoľko ďalších dôležitých úloh:

pomáha udržiavať správnu hladinu krvného tlaku,
ovplyvňuje stav krvných ciev,
chráni srdce,
ovplyvňuje správnu imunitu,
reguluje sekréciu inzulínu, glukagónu, prolaktínu a rastového hormónu,
zlepšuje citlivosť buniek na inzulín,
je nevyhnutný v procesoch obnovy tkanív,
podieľa sa na energetických a detoxikačných procesoch organizmu.

Účinok arginínu v cievnom systéme je taký, že zvyšuje produkciu oxidu dusnatého, ktorý rozširuje cievy a zvyšuje prekrvenie tkanív. Z tohto dôvodu sa arginín používa ako pomôcka pri hypertenzii a erektilnej dysfunkcii. Arginín sa využíva aj pri liečbe cukrovky a inzulínovej rezistencie pre svoj pozitívny vplyv na sekréciu inzulínu a citlivosť tkanív na inzulín.

Štúdie navyše zistili, že suplementácia arginínu alebo AAKG pomáha zvyšovať intenzitu a objem tréningu, keď sa užíva pred tréningom. Tento efekt sa pripisuje zvýšenej produkcii oxidu dusnatého, ktorý rozšírením ciev stimuluje prítok krvi a živín do tkanív, čo má za následok zvýšenie výkonu svalov a zlepšenie kvality tréningu. Dlhodobá suplementácia týchto zlúčenín prináša výhody aj zvýšením obratu bielkovín a ich syntézy vo svaloch

Kyselina alfa-ketoglutarová:
podieľa sa na metabolizme bielkovín,
produkuje glutamát a glutamín, ktoré stimulujú syntézu bielkovín vo svaloch a brzdia ich odbúravanie a sú tiež zdrojom energie pre bunky v situáciách nedostatku glukózy,
stimuluje syntézu kolagénu a posilňuje kosti,
zvyšuje rast svalovej hmoty.

Stručne povedané, arginín aj AAKG sú cenné zlúčeniny vo vzťahu k športu a budovaniu masy. Arginín tým, že rozširuje cievy a stimuluje krvný obeh, stimuluje jeho prítok do tkanív spolu s kyslíkom a živinami. To podporuje intenzívny a efektívny tréning. AAKG zase nepriamo ovplyvňuje zvýšenie syntézy bielkovín vo svaloch, čím podporuje budovanie hmoty.


AAKG – APLIKÁCIA
Na zlepšenie kvality tréningu a zvýšenie rastu svalovej hmoty.
Ako podpora kardiovaskulárneho systému.
Na udržanie normálnej hladiny glukózy v krvi.
Na zlepšenie citlivosti tkanív na inzulín.
Na posilnenie kostí.


ZLOŽENIE
AAKG 100%. Bez doplnkov. Najvyššia kvalita!


AAKG – DÁVKOVANIE A AKO POUŽÍVAŤ
Tréningové dni:
3 odmerky 1x denne 30 minút pred tréningom.

Tréningové dni:
1-3 odmerky raz denne.

Odporúčaná denná dávka (3 odmerky) je 1800 mg AAKG. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
Výživové doplnky nemožno užívať ako náhradu pestrej stravy a zdravého životného štýlu.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na prípravok.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: