Štetka lesná list Poľsko - Dipsacus sylvestris - 100g mletý Náhľad

Štetka lesná list Poľsko - Dipsacus sylvestris - 100g mletý

AR88555

Zloženie: Štetka lesná list Poľsko - Dipsacus sylvestris - 100g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

8,23 €

Detaily

Zloženie: Štetka lesná list Poľsko - Dipsacus sylvestris - 100g mletý
Zaradenie: Byliny

Dipsacus sylvestris (Dipsacus fullonum) je prírodným antiseptikom a podporuje imunitu tela v boji proti infekciám. Pozitívne ovplyvňuje pokožku a pečeň. V starovekej medicíne boli bylinou odstránené bradavice a rôzne abnormálne kožné lézie. Používal sa pri reumatických chorobách a dne. Tiež sa odporúčal pri žalúdočných vredoch a čo je zaujímavé, pri zlomeninách kostí, pretože údajne urýchľoval ich hojenie. Bol prítomný v ľudovom liečiteľstve v Európe a v tradičnej čínskej medicíne.

Zaujímavosťou je, že zhromažďuje dažďovú vodu v spodných listoch, ktoré obklopujú stonku, a vytvára priehlbinu v tvare člna. Účinné látky prechádzajú do tejto vody, čo ju robí veľmi cennou. Hovorí sa, že malé zvieratá postihnuté zraneniami pijú túto vodu, aby sa rýchlejšie zotavili.

Vlastnosti pre zdravie:

List štetky lesnej podporuje prirodzenú imunitu.
Podporuje činnosť pečene.
Pôsobí antisepticky.
Pozitívne vplýva na pokožku.

APLIKÁCIA
obdobie zníženej imunity
starostlivosť o kožu

ZLOŽENIE
100% list. Najkvalitnejšia surovina!

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA

Čaj (rezaný list):
1 lyžicu byliny zalejte 1 pohárom vody, povarte ich 5 minút, preceďte. Pijte 1 pohár 1-2 krát denne. Môže byť použitý na starostlivosť o zápalové kožné lézie.

Tinktura:
100 g byliny zalejeme 300g 40% alkoholu, macerujeme 2 týždne, prefiltrujeme. Vezmite 10 ml (1 polievková lyžica) 3 krát denne. Používa sa na umývanie kožných lézií.

Intrakt:
100 g byliny zalejte 300g horúceho 40% alkoholu, odložte na 2 týždne. Prefiltrujte. Vezmite 10 ml (1 polievkovú lyžicu) 3-krát denne alebo ho použite na umývanie pokožky.

Prášok z listov:
Pol lyžičky mletej byliny zalejte malým množstvom horúcej vody. Po vychladnutí ho vypite. Používajte 3x denne.

SPOLUPRÁCA
Koreň štetky lesnej

KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosť na rastlinu, tehotenstvo, dojčenie.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Štetka lesná patrí do čeľade štetinatých - Dipsacaceae. Je to dvojročná rastlina. Prirodzene sa vyskytuje v Európe, severnej Afrike a západnej Ázii. Rozšírila sa do Severnej a Južnej Ameriky a Ázie. Zvyčajne rastie na otvorených plochách, napríklad na pastvinách, na brehoch riek, na kopcoch. Má rada hlinené pôdy. Dorastá až do výšky 2 m. Jej stopka je tuhá a pokrytá tŕňmi. Na spodku tvorí ružicu dlhých zvlnených zadkových listov so zaoblenými koncami. Stonkové listy sú menšie, užšie a ostro špicaté. Kvety štetín sú veľmi výrazné. Rastú v tzv hlavy kvetov, ktoré sú zelené, majú vajcovitý tvar a sú husto pokryté tenkými tŕňmi. V priestoroch medzi tŕňmi rastú drobné, svetlofialové kvety. Keď kvitnú, na ich mieste sa objavia semená.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: