Arjuna kôra - Terminalia arjuna - 250g mletý Náhľad

Arjuna kôra - Terminalia arjuna - 250g mletý

AR80155

Zloženie: Arjuna kôra - Terminalia arjuna - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

18,07 €

Detaily

Zloženie: Arjuna kôra - Terminalia arjuna - 250g mletý
Zaradenie: Byliny

Arjuna (Terminalia arjuna) má pozitívny vplyv na srdce a obehový systém, pomáha regulovať krvný tlak a lipidy. Obsahuje veľa flavonoidov so silným antioxidačným účinkom, ako aj fytosteroly, ktoré obmedzujú absorpciu cholesterolu.V Indii sa kôra zo stromu arjuna používa už tisíce rokov. Odkazy na jeho použitie sú uvedené v mnohých starodávnych textoch. Arjuna kôra je v Ayurvede dôležitým rastlinným materiálom. Nazýva sa „ochrankyňa srdca“ kvôli jej priaznivému vplyvu na tento orgán. V Indii sa kôra arjuna tradične používa s odvarom vareným v mlieku alebo vode.

Zdravotné vlastnosti:

Arjuna posilňuje srdce, zvyšuje jeho účinnosť a silu kontrakcií.
Funguje kardioprotektívne - chráni srdce pred poškodením a oxidačným stresom.
Pomáha udržiavať normálny krvný tlak.
Má pozitívny vplyv na lipidový profil - pomáha udržiavať cholesterol a jeho frakcie LDL a HDL na primeranej úrovni.
Podporuje správnu protizápalovú reakciu tela.

APLIKÁCIE
Pre kardiovaskulárne zdravie.

V ájurvédskom prístupe:
arjuna harmonizuje všetky 3 doshas, je užitočná pri srdcových problémoch so zníženou vatou, pittou a kapha.

ZLOŽENIE
100% arjuna kôra. Surovina najvyššej kvality dovážaná priamo z Indie.
Kôra obsahuje účinné látky zo skupiny glykozidov (arjuniosidy I, II, II, IV, arjunina a arjunetín), flavonoidy, triesloviny a fytosteroly.

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE
Arjuna - kôra rezaná:
1-2 polievkové lyžice kôry zalejeme 2 šálkami vody alebo mlieka, privedieme k varu a varíme 15 minút na miernom ohni. Môžete pridať med. Pripravený odvar vypite počas dňa v 3 až 4 porciách. Najlepšie je konzumovať 2 hodiny po jedle.

Arjuna - mletá kôra:
1 lyžičku mletej kôry zalejeme 0,5 šálkou vriacej vody alebo mlieka. Môžete pridať med. Po ochladení vypite spolu so sedimentom. Užívajte 1 čajovú lyžičku 2 - 4 krát denne, najlepšie 2 hodiny po jedle.

SYNERGIA
Ashwagandha dopĺňa kardioprotektívne účinky arjuny.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE REAKCIE
Nepoužívajte počas tehotenstva a dojčenia. Ľudia užívajúci tyroxín (T4) by nemali užívať arjunové prípravky alebo sa pred použitím poradiť s lekárom. Arjuna znižuje účinok hormónov štítnej žľazy.
Kôra Arjuna sa považuje za bezpečnú rastlinnú surovinu, avšak vzhľadom na hypotenzívny účinok sa neodporúča používať prípravky z kôry arjuny súčasne s liekmi, ktoré znižujú krvný tlak.


CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Arjuna (Terminalia arjuna) je vždyzelený strom, ktorý sa prirodzene vyskytuje v Indii, Barme a na Srí Lanke. Rastie na mokrých a močaristých miestach, na brehoch riek a potokov. Tento obrovský strom dorastá do výšky 25 m a jeho priemer kmeňa dosahuje 2,5 m. Má veľkú širokú korunu. Vonkajšia kôra je šedá a hladká a vnútorná kôra je pozdĺžne ryhovaná a ružovo sfarbená. Listy sú oválne a dlhé. Majú lesklý, tmavo zelený povrch a svetlú inerváciu. Kvety sú veľmi malé, svetlo zelené alebo zelenožlté a voňavé. Nad korunkou vyčnievajú početné dlhé tyčinky. Tvoria vyvýšené, špičaté kvetenstvo. Plody sú žlto-zelené, majú eliptický tvar a sú vybavené 5 tenkými krídlami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: