List eukalyptu - Eucalyptus globulus - 250g sekaný Náhľad

List eukalyptu - Eucalyptus globulus - 250g sekaný

AR76119

Zloženie: List eukalyptu - Eucalyptus globulus - 250g sekaný
Zaradenie: Aromatické byliny

Na sklade

12,97 €

Detaily

Zloženie: List eukalyptu - Eucalyptus globulus - 250g sekaný
Zaradenie: Aromatické byliny

Eukalyptus (Eucalyptus globulus), tiež známy ako pravý eukalyptus, má listy s charakteristickou vôňou gáfru, z ktorých sa získava eukalyptový olej. Tento olej sa používa v medicíne, parfumérii, kozmetike a potravinách. Listy eukalyptu majú úžasnú schopnosť, známu ako negatívna fototaxia, pri ktorej sa zarovnávajú okrajmi smerom k slnku a vytvárajú malý tieň. Z tohto dôvodu sú eukalyptové stromy vysadené v močaristých oblastiach, aby vysušili pôdu.

Austrálski domorodci používali listy eukalyptu v tradičnej medicíne na obklady rán, poranení a popálenín, aby sa zabránilo kontaminácii. Používali ich tiež pri horúčke, prechladnutí a chrípke, ktorá platí dodnes.


Vlastnosti pre zdravie:
Účinné látky v listoch eukalyptu znižujú vylučovanie hlienu v dýchacích cestách a zmierňujú bronchiálne sekréty. Vďaka tomu zmierňujú kašeľ, otvárajú dýchacie cesty a uľahčujú dýchanie. Inhalácie pripravené z listov pomáhajú odblokovať upchatý nos a dutiny a tiež čistia dýchacie cesty od baktérií a vírusov. Látky obsiahnuté v listoch eukalyptu podporujú obranyschopnosť tela pred infekciami dýchacích ciest, chrípkou a prechladnutím.

ZLOŽENIE
Sušený list eukalyptu - Eucalyptus globulus 100%. Najkvalitnejšia surovina!
Listy eukalyptu obsahujú éterický olej bohatý na eukalyptol, flavonoidy a triesloviny.

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Eukalyptus - čaj (rezaný list):
1-2 čajové lyžičky sušeného ovocia zalejte vriacou vodou a nechajte zakryté 10 minút pôsobiť. Pite 2 - 3 krát denne. Eukalyptus sa výborne hodí k mäte, citrónovej tráve, šalvii, yzopu, tymiánu, slanému a majoránke. Môžete ho pridať do čaju yerba maté alebo do listového čaju, a dokonca ho použiť v kuchyni ako dochucovadlo do vývaru, diviny alebo jahňacieho mäsa.

Vdýchnutie:
Varte vodu v hrnci s 1-3 lyžicami byliny, zakryte si hlavu uterákom a zhlboka sa nadýchnite pary.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Eukalyptus patrí do čeľade myrtovitých, ktorá sa skladá asi 600 druhov. Vlasťou eukalyptu je Austrália a Tasmánia, v súčasnosti ju však nájdeme aj v tropických oblastiach Ázie a Afriky, v južnej Európe, Severnej Amerike a na Havaji.Eukalyptus pravý je vysoký, vždyzelený strom dorastajúci až do výšky 60 m, ale s plytkým koreňovým systémom. Jeho listy sú dlhé a úzke, kopijovitého tvaru. Na vrchu sú tmavozelené a zospodu matné a striebristé. Kvety sú malé a sú tvorené húštinou tenkých, bielych tyčiniek obklopujúcich krátky žltozelený piestik. Koruna je zmenšená. Plodom eukalyptu je tmavozelené, tvrdé kužeľovité vrecúško so semenami vo vnútri.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

28 ďalších produktov v rovnakej kategórii: