Dráč tinktúra 1:1 50 ml - Berberis vulgaris Náhľad

Dráč tinktúra 1:1 50 ml - Berberis vulgaris

AR3153

Zloženie: Dráč tinktúra 1:1 50 ml - Berberis vulgaris
Zaradenie: Výťažky

Na sklade

10,26 €

Detaily

Zloženie: Dráč tinktúra 1:1 50 ml - Berberis vulgaris
Zaradenie: Výťažky

Tinktura Berberis - je tradičný galenický prípravok. Kôra z berberisu bola použivaná v starovekej Mesopotámií, kde hlavnou aplikáciou bola fytoterapia hnačky a žalúdočných ťažkostí. V stredoveku Hildegarda z Bingenu prispela k rozšírenému používaniu tejto rastliny v Európe. Kôra je tiež cenená surovina v tradičnej čínskej medicíne a Ayurveda. Berberis obyčajný (Berberis vulgaris) je pichľavý ker patriaci do čeľade Berberis (Berberidaceae), vyskytuje sa v lesoch a húštinách takmer celej Európy. Často je tiež vysadený ako okrasná rastlina v záhradách a parkoch. Zriedka sa vyskytuje na Slovensku, bol do značnej miery vyhubený, pretože niesol hrdzu zrna - druh huby, ktorý spôsobuje choroby obilnín. Jeho listy na jeseň sčervenajú, existujú však aj odrody so zeleno-žltými listami. Rodí malé červené ovocie a je pokrytá ostňami. Korene, kôra a ovocie sa používajú v bylinnej medicíne. Tinktúru sme vyrobili z koreňov.

Tinktúra:

ničí široké spektrum baktérií, vírusov, húb a parazitov,
stimuluje vylučovanie tráviacich enzýmov,
pozitívne ovplyvňuje hladinu glukózy a cholesterolu v krvi,
posilňuje imunitu,
podporuje funkciu pečene.


ZLOŽENIE
Berberidis tinktúra 1:1
Koreň berberis, certifikovaný etylalkohol, rastlinný glycerín, destilovaná voda. Obsah etanolu v tinktúre: 30 - 40%.

NÁVOD NA POUŽITIE

1 odmerka (pipeta) je 15 kvapiek tinktúry. 30 kvapiek je v 1 ml.
Odporúčaná denná dávka - 8 kvapiek trikrát denne. Zrieďte porciu malým množstvom vody.

Kontraindikácie
Alergia na akúkoľvek zložku produktu. Neodporúča sa deťom, tehotným a dojčiacim ženám.

Skladovanie
Uchovávajte v uzavretej nádobe pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí. Chráňte pred svetlom a vlhkosťou. Sediment je prírodný jav.

Výživové doplnky sa nemôžu používať ako náhrada pestrej stravy a nenahrádzajú zdravý životný štýl

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

15 ďalších produktov v rovnakej kategórii: