Klanopraška čínska - Schizandra čínska tinktúra 1:1 50 ml - Schisandra chinensis Náhľad

Klanopraška čínska - Schizandra čínska tinktúra 1:1 50 ml - Schisandra chinensis

AR2746

Zloženie: Klanopraška čínska - Schizandra čínska tinktúra 1:1 50 ml - Schisandra chinensis
Zaradenie: Bylinné tinktúry

Na sklade

10,25 €

Detaily

Zloženie: Klanopraška čínska - Schizandra čínska tinktúra 1:1 50 ml - Schisandra chinensis
Zaradenie: Bylinné tinktúry

Schizandra čínska sa používa v tradičnej čínskej medicíne už viac ako 2000 rokov. Popis Schisandra chinensis a surovín získaných z neho bol prvým čínskym liekopisom datovaným do roku 250 pnl. Plody sa pôvodne používali predovšetkým na posilnenie, ako afrodiziakum a na vytrvalosť. Postupne sa objavili ďalšie vlastnosti - predovšetkým čistiace a detoxikačné účinky na telo a upokojujúci účinok. Podľa tradičnej čínskej medicíny sú plody odporúčané pri ochoreniach pečene, vysokom nervovom napätí, problémom s pamäťou, ako aj v stave slabosti a rekonvalescencie po chorobách.

Rastlina je výnimočná adaptogénnymi vlastnosťami - čo znamená, že má priaznivý vplyv na mnohých frontoch súčasne. Podporuje správne fungovanie imunitného systému, zvyšuje toleranciu pri nepriaznivých podmienkach prostredia a chráni bunky. Niektoré zdroje hovoria, že čínski poľovníci počas vyčerpávajúcich a dlhých expedícií jedli jeho plody.

Plody sa nazývajú čínskymi Wu Wei Zi, čo doslova znamená "ovocie s piatimi príchuťami". Z čerstvého ovocia sa často pripravujú džemy, konzervy, kompoty a džúsy. Vďaka dobre zdokumentovanosti  a dlhej tradícii používania je Schizandra čínska populárnou zložkou stravovacích doplnkov a tinktúr po celom svete.

Vlastnosti podporujúce zdravie
Podporuje lepšiu koncentráciu
Má adaptogénny účinok
Ukľudnuje nervy, zmierňuje stres
podporuje čistiace procesy v tele

Schizandra čínska pozitívne ovplyvňuje kognitívne fungovanie, procesy učenia a memorovania, ako aj schopnosť sústrediť pozornosť. Preukazuje adaptogénne aktivity, zvyšuje stresovú toleranciu a zvyšuje prirodzenú imunitu tela. Upokojuje sa v stave nervozity, upokojuje silné emócie a zmierňuje napätie. Okrem toho Schizandra čínska účinne podporuje procesy čistenia a detoxikácie a tiež má ochranný účinok na pečeňové bunky a bunky nervového systému.

AKO POUŽÍVAŤ
1 dávku kvapkadla 1-3 krát denne na prázdny žalúdok alebo podľa rady herbalist-fytoterapeuta. Zriedte v 1/2 poháry vody alebo džúsu.
1 dávka kvapkadla (pipeta) je asi 0,5 ml. Balenie obsahuje 100 dávok. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl

INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Kontraindikácie pri užívaní prípravkov z Schizandry čínskej sú: vysoký krvný tlak, akútne srdcové poruchy a epilepsia. Nepoužívajte počas tehotenstva.

ZLOŽENIE
Tinctura Schisandrae 1:1
Schizandra čínska ovocie, etylalkohol, voda, rastlinný glycerín
Schizandra čínska ovocie a semená obsahujú početné lignanové zlúčeniny, deriváty dibenzo (a, c) cykloocénu, z ktorých schizandroly (A a B) a schizandríny (A a B) majú osobitný význam. V ovocí nájdete aj organické kyseliny (zubný kameň, jablko a citrón), esenciálny olej a vitamín C (asi 0,03%).

BOTANICKÝ POPIS
Schisandra chinensis je drevitý vinič s dlhými, vinutými stonkami. Prirodzene, vyskytuje sa na Ďalekom východe - vrátane v Číne, Kórei a Sakhalíne. Vďaka svojim cenným vlastnostiam sa často pestuje. Kvety sú krémovo sfarbené, produkujú šťavnaté, červené plody s citrónovou arómou. Je to starodávna bylinná surovina, používajú sa plody, kôra a listy.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: