Dipsacus tinktúra 1:1 - Dipsacus sylvestris - 250ml Náhľad

Dipsacus tinktúra 1:1 - Dipsacus sylvestris - 250ml

AR8792

Zloženie: Dipsacus tinktúra 1:1 - Dipsacus sylvestris - 250ml
Zaradenie: Bylinné tinktúry

Na sklade

45,94 €

Detaily

Zloženie: Dipsacus tinktúra 1:1 - Dipsacus sylvestris - 250ml
Zaradenie: Bylinné tinktúry

Štetka lesná (Dipsacus sylvestris) je rastlina, ktorá sa nachádza v Európe.
Má veľmi charakteristický vzhľad, listy tvoria zelenú ružicu, z ktorej vyrastá veľmi vysoké kvetenstvo.
Jej byle sú holé, pokryté silnými tŕňmi. Používanie štetky v ľudovej medicíne má veľmi dlhú históriu. Prvá zmienka o liečebných
vlastnostiach pochádza z prvého storočia, opisuje ho grécky lekár Dioskurides a neskôr aj svätý. Hildegard
z Bingen.

ZLOŽENIE:
Tinktúra Dipsacus 1: 1; koreň dipsacus sylvestris, etylalkohol, voda, rastlinný glycerín
Korene štetky sú bohaté na chlorogénne, chinické a kávové kyseliny, ako aj na základné irydoidy: cefelarozid (= scabiosid), dipsakotín a dipsakát (glykosid), triterpén (kyselina ursolová), saponíny a alkaloidy.


AKO POUŽÍVAŤ:
1 dávku kvapkadla trikrát denne na prázdny žalúdok alebo podľa rád herbalist-fytoterapeuta.Zriedte dávku v ½ šálke vody alebo šťavy. Balenie obsahuje 100 dávok (50 ml) alebo 500 dávok (250 ml). 1 lopatka (s pipetou) je 15 kvapiek tinktúry. 30 kvapiek sa nachádza v 1 ml.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.

Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

Kontraindikácie
Nepoužívajte počas tehotenstva a počas laktácie.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Rastliny patriace k tomu istému druhu, ktoré rastú v úplne inom prostredí, sa môžu vzájomne líšiť, pokiaľ ide o zloženie účinných látok. Zvyčajne rozdiely nie sú významné, ale môžu sa týkať podielu špecifických látok alebo ich koncentrácie, čo môže viesť k farmakologickým účinkom. Tieto rozdiely sú zvyčajne výsledkom špecifických environmentálnych podmienok (fenotyp), výskytu pôdy v určitých prvkoch alebo vystavenia stresovým faktorom (napr. Prítomnosť škodcov).

Na základe vzťahov našich klientov môžeme povedať, že poľský aj čínsky pôvod sú účinné. Oba typy sú veľmi populárne, hoci niekedy sú názory, že Polska štetka je účinnejšia.

Koreňová tinktúra vyrobená poľskou spoločnosťou NANGA z vysokokvalitnej ražskej vodky a koreňa dipsacus sylvestris vyrobených v pomere 1: 1. Počas kultivácie a vo výrobnom procese sa úplne upustilo od používania chemikálií a prísad.

Tinktura je použiteľná na konzumáciu 2 roky.

Chráňte pred slnečným žiarením a uskladňujte pri izbovej teplote (do 25 ° C).

Nová nižšia cena vďaka novým zbierkam vysoko kvalitnej suroviny!

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: