Cistus krétsky tinktúra 1:1 50 ml - Cistus creticus - 50ml Náhľad

Cistus krétsky tinktúra 1:1 50 ml - Cistus creticus - 50ml

AR81145

Zloženie: Cistus krétsky tinktúra 1:1 50 ml - Cistus creticus - 50ml
Zaradenie: Bylinné tinktúry

Na sklade

11,06 €

Detaily

Zloženie: Cistus krétsky tinktúra 1:1 50 ml - Cistus creticus - 50ml
Zaradenie: Bylinné tinktúry

Cistus krétsky (Cistus creticus) - pochádza z oblasti Stredozemného mora až po Čierne more. V ľudovej medicíne je použivaný na boj proti infekciám a nachladnutiu. V súčasnej dobe je široko používaný pri liečbe Lymej choroby a iných vírusových infekcií, je prospešný v stave slabosti a podporuje boj proti rakovine. Čistí telo od toxínov a voľných kyslíkových radikálov. Má tiež mierny analgetický účinok.

V minulosti bol známy svojimi mimoriadne priaznivými účinkami na pokožku - používaný v prípade ťažko liečiteľných rán, lupín, zápalu atď. Antibakteriálna živica, ktorá sa kedysi používala na rany a infekcie z krétskeho cistusu, tzv. ladanum sa dodnes používa hlavne na kozmetické účely. Cistus je bohatý na polyfenolické zlúčeniny, ktoré majú v ľudskom tele antioxidačný účinok a stimulujú imunitu. V poslednom desaťročí je to najmä populárna a účinná rastlina v prípadoch lymskej choroby - borreliózy.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Antibakteriálne, antifungálne:
Polyfenoly obsiahnuté v Cistuse majú antifungálnu, antibakteriálnu a antibiotickú aktivitu. Sú veľmi účinné v prípade vírusových a bakteriálnych, gastrointestinálnych infekcií, infekcií močových ciest, ochorení horných dýchacích ciest, boreliózy. Antibakteriálne vlastnosti sa prejavujú v esenciálnom oleji obsahujúci Cistus krétsky, ktoré potvrdili nemeckí vedci v in vitro štúdiách o účinnosti inhibície vývoja spirochét Borrelia burgdorferi. Okrem toho, užívanie odvarov z cistusa všeobecne posilňuje imunitný systém tela.

Chránia krvné cievy
Polyfenoly priaznivo ovplyvňujú priepustnosť ciev a kapilár. Preparáty z cistusa pomáhajú bojovať proti kardiovaskulárnym ochoreniam, kongescii, krvným zrazeninám.

Protivírusové
Aktívne zlúčeniny obsiahnuté v cistus prípravkoch majú antivírusovú funkciu v prípadoch: črevných vírusov, herpes, herpes zoster.

Antialergické
Polyfenoly sú antihistaminiká a preto sú užitočné pri znižovaní alergických reakcií.

Protizápalové
Už v ľudovej medicíne sú známe protizápalové a adstringentné vlastnosti cistusu, ktoré sa dajú úspešne použiť na bolesť a zápaly kĺbov, priedušiek, hrdla, hrtana, pľúc.

Antioxidant
Užívanie cistusa má antioxidačný účinok, pričom odstraňuje formy aktívneho kyslíka. Neutralizujú voľné radikály, čím zvyšujú imunitu tela. Zabraňujú tvorbe voľných radikálov, ktoré pôsobia proti chorobám starnutia a rakoviny. Živica obsiahnutá v labdanum obsahujúca luddanónové trávenie má protinádorovú aktivitu - cytotoxickú v prípade leukémie a rakoviny prsníka.

Bylinková tinktúra z cistusu:

podporuje prirodzené imunitné mechanizmy,
poskytuje silné antioxidanty,
podporuje protizápalové reakcie,
zlepšuje fungovanie pacientov s lymskou chorobou a bartonelózou.


ZLOŽENIE
Tinctura Cisti cretici 1:1
List Cretan cistus, certifikovaný etylalkohol 95%, rastlinný glycerín, destilovaná voda.
Obsah alkoholu v tinktúre je 60%.

AKO POUŽIŤ
1 časť kvapkadla až trikrát denne alebo podľa rád naturopata-fytoterapeuta. Zriediť porciu v malej vode.

1 odmerka (pipeta) sa rovná 15 kvapkám tinktúry. 30 kvapiek sa zmestí do 1 ml.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Výživové doplnky nie sú náhradou pestrej stravy a zdravého životného štýlu.

Uchovávajte v uzavretej nádobe pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí. Chráňte pred svetlom a vlhkosťou. Sediment je prírodný jav.

SYNERGIA:
Vitamín E

Interakcie a vedľajšie účinky
Cistus je jemná rastlina, bezpečná pre človeka a netoxická.

CHARAKTERISTIKY RASTLINY
Cistus creticus syn. Cistus villosus, Cistus polymorphus je malý ker, ktorý sa vyskytuje prirodzene v stredomorskej oblasti. Cistus je vždyzelený ker s krásnymi ružovými až fialovými kvetmi (menej často biely).

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: