Lastovičník väčší tinktúra 1:1 50 ml - Chelidonium majus - 50ml Náhľad

Lastovičník väčší tinktúra 1:1 50 ml - Chelidonium majus - 50ml

AR82573

Zloženie: Lastovičník väčší tinktúra 1:1 50 ml - Chelidonium majus - 50ml
Zaradenie: Výťažky

Na sklade

9,06 €

Detaily

Zloženie: Lastovičník väčší tinktúra 1:1 50 ml - Chelidonium majus - 50ml
Zaradenie: Výťažky

Chelidonium majus sa vyskytuje prirodzene v Európe, Ázii a Južnej Amerike. Prvá zmienka o používaní  na liečivé účely už bola nájdená v "Papyrus Ebers" z rokov 1550-1553 pred naším letopočtom. Koreň, bylina, plody alebo listy samotné - všetky časti rastliny sú bohaté na izochinolínové alkaloidy. Byliny by mali byť zozbierané počas kvitnutia alebo počas plodenia (máj, jún) - mali by byť skladované tesne uzavreté bez prístupu k svetlu.

Pre vonkajšie použitie
Podľa súčasných usmernení EFSA a GIS sa tinktúra Chelidonium majus nemá podávať perorálne kvôli potenciálnym toxickým účinkom na pečeň. Náš produkt, ktorý ponúkame, preto slúži výlučne na vonkajšie použitie. Nepresahujte odporúčané dávkovanie. Na liečbu trvajúcu viac ako 4 týždne sa odporúča testovať
hladinu pečeňových enzýmov.

ZLOŽENIE
Tinktura Chelidonium majus 1:1
Chelidonium majus byliny, etylalkohol, voda, rastlinný glycerol

Chelidonium majus obsahuje asi 30 alkaloidov vo svojom zložení. izochinolínové alkaloidy (chelidonín, chelerytrín, kopit, sanguinarín, berberín), ako aj organické kyseliny: jablko, citrón a chelidón. Existujú tiež deriváty kyseliny škoricovej a kyseliny benzoovej. Listom, stonkam a kvetinám dominujú flavonoidové zlúčeniny zo skupiny flavonolov - kvercetín a kemferol.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

15 ďalších produktov v rovnakej kategórii: