Biela moruša plod - Morus alba - 100g vcelku

AR85115

Zloženie: Biela moruša plod - Morus alba - 100g vcelku
Zaradenie: Sušené plody

Na sklade

6,62 €

Detaily

Zloženie: Biela moruša plod - Morus alba - 100g vcelku
Zaradenie: Sušené plody

Plody moruše bielej sú jemne sladké a príjemné na okusovanie. V závislosti od stupňa sušenia môžu byť viac alebo menej krehké. Ich tvar pripomína černice. Ich maškrtenie je tak návykové, že nečakane rýchlo uvidíte spodok balenia.

Plody moruše môžeme pridať do raňajkových cereálií, ovocných šalátov, dezertov, jogurtov či palaciniek, no najlepšie chutia priamo z balenia. Sú dokonalou náhradou sladkostí. Ak ich chcete pridať do horúceho jedla, je lepšie to urobiť nakoniec, pretože počas varenia rýchlo zmäknú a splynú s jedlom. Plody moruše sa tiež oplatí zamraziť a použiť ako krehkú posýpku, napríklad na zmrzlinu.

Moruša biela je krátky strom z Číny. Využívajú sa nielen jej plody, ale aj listy. Jej sestry sú červené a čierne moruše. Moruša sa v Číne pestuje už tisíce rokov, pretože jej listy sú potravou pre larvy priadky morušovej. V Európe sa začala pestovať v 11. storočí. Morušu dnes nájdeme na mnohých kontinentoch.

ZLOŽENIE

100% biele plody moruše. Bez cukru, konzervantov a iných prísad.

Nutričné ​​hodnoty na 100 g:

Energetická hodnota 340 kcal (1442 kJ) / 100 g
Sacharidy 75 g
Tuky 1,5 g
Bielkoviny 4,2 g
Soľ 0,18 g

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

22 ďalších produktov v rovnakej kategórii: