Brusnica veľkokvetá plod - Vaccinium macrocarpon - 250g vcelku Náhľad

Brusnica veľkokvetá plod - Vaccinium macrocarpon - 250g vcelku

AR77903

Zloženie: Brusnica veľkokvetá plod - Vaccinium macrocarpon - 250g vcelku
Zaradenie: Sušené plody

Na sklade

7,26 €

Detaily

Zloženie: Brusnica veľkokvetá plod - Vaccinium macrocarpon - 250g vcelku
Zaradenie: Sušené plody

Brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon) pochádza z mokradí východnej časti Severnej Ameriky, no usadila sa aj v Európe. Je cenený a široko používaný pre svoje nádherné ovocie. V ľudovom liečiteľstve sa brusnica odporúčala pri prechladnutí, krčných chorobách a angíne. Podporovala aj liečbu infekcií močových ciest, čo platí dodnes.


Vlastnosti podporujúce zdravie
Látky obsiahnuté v brusniciach podporujú správne fungovanie močového systému. Sú antibakteriálne a diuretické. Plody brusníc a ich extrakty sa používajú pri prevencii a liečbe ochorení močových ciest, najmä bakteriálnych infekcií a urolitiázy. Výťažky z brusníc sú základnou zložkou mnohých liekov používaných pri vyššie uvedených problémoch.
Antibakteriálne látky obsiahnuté v brusniciach podporujú zdravie tráviaceho traktu tým, že bránia patogénnym baktériám usádzať sa na jeho stenách. To je dôležité pri prevencii žalúdočných vredov.
Brusnica je bohatá na polyfenoly s antioxidačnými vlastnosťami, ktoré priaznivo pôsobia na obehový systém a znižujú riziko aterosklerózy, krvných zrazenín a ischemickej choroby srdca.

ZLOŽENIE
Sušené brusnice veľkoplodé 55-65%, trstinový cukor 35-45%, javorový sirup 5%, slnečnicový olej 0,3-1%.
Neobsahuje oxid siričitý. Neobsahuje GMO. Neobsahuje alergény.

Nutričné ​​hodnoty na 100 g:

Energetická hodnota je 309 kcal / 100 g
Tuk 1,5 g
- vrátane nasýtených mastných kyselín 0,15 g
Sacharidy 71 g
- vrátane cukrov 65 g
Bielkoviny 0,11 g
Soľ 0,1 g

Ako konzumovať brusnice?
Sušené brusnice sú výborným snackom na priamu konzumáciu. Výborne sa hodí do kaší, müsli, jogurtov, syrov, ovocných a zeleninových šalátov, palaciniek a iných dezertov. Oplatí sa ho použiť na pečenie koláčov, koláčikov a chleba. Je tiež zaujímavým doplnkom k pečenému mäsu. Môže sa pridať aj do čaju.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Brusnica patrí do rodu čučoriedok (Vaccinium) a tvoria ju dva druhy, vrátane brusníc veľkoplodých a močiarnych. Sú rozšírené na severnej pologuli a nachádzajú sa v Poľsku. Oba druhy sa využívajú v potravinárstve, no väčší význam majú brusnice veľkoplodé.
Brusnica veľkoplodá je vždyzelený ker. Vytvára tenké, plazivé stonky s dĺžkou až 1,5 m. Sú pokryté jemnými, hladkými, elipsovitými listami svetlozelenej farby. Kvety sa objavujú na vrchole stonky a rastú na stopkách. Skladajú sa z hrubej, tmavej tyčinky a štyroch bielo-ružových okvetných lístkov silne dozadu zahnutých. Plody sú veľké, okrúhle bobule ružovej alebo červenej farby s priemerom 1-2 cm.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

22 ďalších produktov v rovnakej kategórii: