Pupalka - Primrose semená - Oenothera - 250g vcelku Náhľad

Pupalka - Primrose semená - Oenothera - 250g vcelku

AR77157

Zloženie: Pupalka - Primrose semená - Oenothera - 250g vcelku
Zaradenie: Orechy a semená

Na sklade

6,16 €

Detaily

Zloženie: Pupalka - Primrose semená - Oenothera - 250g vcelku
Zaradenie: Orechy a semená

Oenothera biennis je predovšetkým bohatá na nenasýtené mastné kyselíny. Používajú sa na výrobu cenného pupalkového oleja, ale tiež stojí za to ho nespracovať, pretože obsahuje veľa vlákniny a je dobrým zdrojom bielkovín. Pupalka je pôvodom zo Severnej Amerike, ale už dlho sa pestuje v celej Európe.

Zdravotné vlastnosti

Vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín
Takmer všetok olej, ktorý sa nachádza v semenách pupalky, pozostáva z nenasýtených mastných kyselín (nasýtených iba 1,7%), z ktorých väčšina je kyselina linolová a kyselina gama-linolénová. Obe tieto kyseliny patria do rodiny n-6. Kyselina linoleová je exogénna kyselina, čo znamená, že si ju telo nevytvára samo a musí byť súčasťou dennej stravy. Je zodpovedná za správne fungovanie pokožky, zaisťuje jej hydratáciu a urýchľuje regeneráciu. Pupalka obsahuje v porovnaní s inými rastlinnými výrobkami veľmi vysoké množstvo kyseliny gama-linolénovej, preto sa vo vedeckom výskume použila niekoľkokrát. Ukázali, že zvýšený príjem kyseliny gama-linolénovej zo semien pupalky môže zmierniť príznaky ekzému (kožné ochorenie), PMS, menopauzy a dokonca aj roztrúsenej sklerózy a artritídy. Tieto problémy môžu súvisieť s nedostatkom hormónu prostaglandínu a kyselina gama-linolénová je substrátom pre jeho výrobu.

Vysoký obsah vlákniny
Pupalky sú mimoriadne bohaté na celulózu, t. J. Nerozpustnú vlákninu. 100 g semien obsahuje až 44 g vlákniny. Nerozpustná vláknina zlepšuje črevnú motilitu a zabraňuje zápche.

Dobrý zdroj bielkovín
100 g semien pupalky primárnej obsahuje 18 g proteínu, ktorý je dobre absorbovaný a bohatý na aminokyseliny síry, t. J. Metionín, cysteín a tryptofán. Tryptofán je prekurzorom serotonínu alebo „hormónu šťastia“ a metionín a cysteín sa podieľajú na transformácii homocysteínu, ktorý je škodlivým metabolitom a má prozápalový účinok.


ZLOŽENIE:

100% semená pupalkového semena.
Nutričná hodnota na 100 g:
Energia: 435 kcal
Proteín: 18 g
Tuk: 22 g
- nasýtené mastné kyseliny: 1,7 g
- mononenasýtené: 1,9 g
- polynenasýtené: 17 g
- kyselina linolová (LA): 8,8 g
- kyselina gama-linolénová: 8 g
Sacharidy: 44,6 g
- cukry: 0,6 g
- vláknina: 44 g
Sodík: 0 mg

Spôsob použitia:
Semená pupalky sa môžu používať ako doplnok k jedlám a nápojom. Budú dobrým doplnkom šalátov, koktailov, jogurtu, kefíru, polievok, omáčok alebo ovsenej kaše. Môžu sa pridávať celé alebo mleté v mlynčeku na kávu. Semená počas varenia napučiavajú a absorbujú vodu.
Môžu konzumovať aj samostatne. Zalejte 1 lyžicu semien vriacou vodou a vypite po 10 minútach. Odporúča sa jesť 1 polievkovú lyžicu semien dvakrát denne.
Semená pupalky sa môžu použiť aj na kozmetické účely. Mastné kyseliny obsiahnuté v semenáach zlepšujú hydratáciu a elasticitu pokožky. Na prípravu kúpeľa zalejte lyžicu semien vriacou vodou a varte 5 minút, potom odložte ďalších 10 minút. Po uplynutí tejto doby by sa semená mali prefiltrovat a odvar naliať do horúceho kúpeľa. Semená, ktoré zostanú po prefiltrovaní sa môžu použiť ako peeling na tvár a telo.

Kontraindikácie
Neexistujú žiadne kontraindikácie na konzumáciu semien pupalky. Ak sa vyskytne alergická reakcia, mali by ste prerušiť ich konzumáciu, ale stáva sa to zriedkavo.Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

11 ďalších produktov v rovnakej kategórii: