Psyllium semená - Plantago psyllium - 100g mletý Náhľad

Psyllium semená - Plantago psyllium - 100g mletý

AR75837

Zloženie: Psyllium semená - Plantago psyllium - 100g mletý
Zaradenie: Orechy a semená

Na sklade

6,22 €

Detaily

Zloženie: Psyllium semená - Plantago psyllium - 100g mletý
Zaradenie: Orechy a semená

Semená Psyllium regulujú pohyby čriev, podporujú chudnutie, obnovujú rovnováhu v črevnej flóre a upokojujú podráždenie v gastrointestinálnej sliznici. Je bezpečný pre ľudí všetkých vekových skupín a pre tehotné a dojčiace ženy. Semená psyllií boli predtým používané na liečbu kašľa a respiračných ochorení, keďže látky obsiahnuté v nich pomohli vykašliavať hlien a sekréty a upokojiť unavené dýchacie cesty. Tiež sa pripravovali kožné kompresie na pomoc pri podráždení, atopickej dermatitíde a akné,  dokonale zvlhčujú a vyhladzujú pokožku.

Vlastnosti podporujúce zdravie:

Vďaka vysokému obsahu slizníc, klasifikovaných ako rozpustné vlákno, psyllia fantasticky reguluje pohyby čriev. V prítomnosti vody silne napučiava, lepí obsah v črevách a uľahčuje ich prechod a vylučovanie. V prípade hnačky však pomáha zmierniť nadmerné funkcie čriev.
Napučané semená sú skvelé pre chudnutie. Kaša účinne znižuje chuť do jedla a tiež zabraňuje vstrebávaniu tukov v gastrointestinálnom trakte.
Semená psyllium sa odporúčajú pre ľudí s citlivým črevom a tých, ktorí majú dutiny v žalúdočnej alebo dvanástnikovej sliznici. Psylliové mukózne látky pokrývajú steny gastrointestinálneho traktu a chránia ich pred podráždením a poškodením.
Semená psyllia pôsobia ako probiotiká - poskytujú potravu pre prospešnú črevnú mikroflóru a tým podporujú jej správny vývoj.
Psyllium sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia. Je tiež bezpečný pre dojčatá, malé deti a starších ľudí.

APLIKÁCIE:
Zápcha a hnačka
Chudnutie
Črevná dysbióza

ZLOŽENIE:
Semená psyllium 100%. Najkvalitnejšia surovina!

AKO POUŽÍVAŤ:
1 polievkovú lyžica mletých semien vsypte do pohára horúcej vody a nechajte ju napučať 15 minút. Konzumujte 1-2 krát denne, najlepšie 30 minút pred jedlom a popoludní. Zapiť sa pohárom vody.

KONTRAINDIKÁCIE A UPOZORNENIA
Precitlivenosť na rastlinu, obštrukcia alebo črevné kŕče.
Psyllium sa nesmie užívať spolu s liekmi alebo doplnkami - môže to výrazne znížiť ich absorpciu.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY:
Psyllium patrí do rodiny (Plantaginaceae). Jej vlasťou sú krajiny ležiace pri Stredozemnom mori a to ako v prirodzenom stave, ale aj ako pestovateľská rastlina (kultivácia). Nachádza sa tiež v západnej Ázii a v Indii. Psyllium rastie najlepšie na priamom slnku a toleruje rôzne pôdy. Dosahuje výšku od 30 do 60 cm. V hornej časti má vztýčený, rozvetvený, chlpatý kmeň. Jej listy sú úzke, pubescentne a zbavené prúžkov. Kvety sú jemné a biele alebo béžové. Tvoria krátke, špicaté kvetenstvo. Na ich mieste sa objavia po opelení vaky, každý s dvoma čiernymi, oválnymi semenami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

11 ďalších produktov v rovnakej kategórii: