Archangelika koreň - Angelica archangelica - 250g sekaný Náhľad

Archangelika koreň - Angelica archangelica - 250g sekaný

AR75820

Zloženie: Archangelika koreň - Angelica archangelica - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

9,10 €

Detaily

Zloženie: Archangelika koreň - Angelica archangelica - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny


Archangelika koreň (Angelica archangelica, syn. Archangelica officinalis) nazývaná lekárska angelica, angelica alebo jednoducho angelica, je rastlina, ktorá si po stáročia pripisuje jedinečné vlastnosti.

Latinské meno angelica pochádza zo slova archangelos, čo znamená archanjel. Podľa legendy vynikajúce vlastnosti tejto byliny odhalil archanjel Rafael (hoci rôzne zdroje dávajú rôzne názvy).

Angeliku pôvodne používalo severné obyvateľstvo - napríklad Laponsko a Grónsko, kde to bola takmer jediná miestna zelenina. Jej čerstvé kvety boli dôležitou súčasťou stravy - varili sa v sobom mlieku, až kým nedosiahli konzistenciu syra. Je zaujímavé, že angeliku používali aj naši predkovia, čo naznačujú vykopávky v osade Biskupin.

Počas renesancie sa angelika tešila veľkému uznaniu. Aby zdôraznil svoju dôležitosť, bola nazývaná bylinou Ducha Svätého. Paracelsus upozornil na jej vlastnosti počas morovej epidémie, ktorá sa v 16. storočí vrátila do Milána. Neskôr sa rozšíril názor, že anjel je pre Európanov rovnako cenný ako ženšen pre čínov.

Z koreňa angelica môžete pripraviť infúziu, odvar, alkoholový alebo olejový extrakt. Tieto prípravky sa potom môžu použiť interne alebo externe - na oplachovanie, obklady a klystíry.


APLIKÁCIE

Koreň Angelica:

Podporuje trávenie a stimuluje chuť do jedla.
Upokojuje nervy.
Funguje to diastolicky.
Sušený koreň angeliky je cenným korením - dodáva dezertom, koláčom, perníkom a palacinkám charakteristickú sladko-korenistú chuť. Korene Angelica sa bežne používajú na ochutenie tinktúr a likérov, ako je Angelica, benediktínska alebo francúzska Chartreuse alebo vermút.
Angelica účinne podporuje zdravie tráviaceho ústrojenstva, stimuluje trávenie, zabraňuje zápche a má otepľovací účinok. Môže to byť užitočné pri trávení a nadúvaní. Upokojuje bolesti brucha a pálenie záhy. Je tiež známy svojimi upokojujúcimi a upokojujúcimi vlastnosťami mysle.

ZLOŽENIE
Angelica - 100% koreň. Najvyššia kvalita!


DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Angelica - čaj (rezaný koreň)
infúzie:
5 g drveného koreňa zalejeme 200 ml vriacej vody (alebo mlieka s medom), nechajte vylúhovať zakryté 10 minút. Pite v malých dávkach 3-4 krát denne po 100 ml.

odvar:
1 - 2 polievkové lyžice koreňa nalejte 2 šálkami vody alebo mlieka, privede k varu a povarte 5 minút na miernom ohni. Môžete pridať trochu medu. Vypite 4-krát denne pol pohára.

Angelica - mletý koreň
infúzie:
1 - 2 čajové lyžičky mletej suroviny zalejte pohárom vriacej vody alebo mlieka, parte pod kryte 15 - 20 minút. Osladiť môžete medom. Užívajte pol šálky infúzie štyrikrát denne.

Koreň mletej angeliky sa môže používať ako korenie pre perník, koláče, sladké likéry a tinktúry.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE REAKCIE
Angelica zvyšuje citlivosť na slnečné žiarenie. Ľudia, ktorí sú precitlivení na slnko a užívajú angeliku, by sa mali vyhnúť slnečnému žiareniu. Nepoužívajte počas tehotenstva.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Angelica - je to nádherná rastlina dorastajúca do výšky 1,5 m, preferujúca vlhké miesta alebo mokrade. Nájdete ju pri potokoch, hlavne na úpätí hôr. Kvety Angelica sa zhromažďujú vo veľkých dáždnikoch bielo-zelenej alebo žlto-zelenej farby. Kvitnú od júna do augusta. Stonka je pomerne silná a dolné listy sú veľmi veľké. Rastlinnými surovinami sú korene (Radix Angelicae), ovocie (Fructus Angelicae) a ojedinele listy (Folium Angelicae).

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: