Saw Palmetto plod - Serenoa repens - 50g mletý Náhľad

Saw Palmetto plod - Serenoa repens - 50g mletý

AR76586

Zloženie: Saw Palmetto plod - Serenoa repens - 50g mletý
Zaradenie: Pánske témy

Na sklade

10,98 €

Detaily

Zloženie: Saw Palmetto plod - Serenoa repens - 50g mletý
Zaradenie: Pánske témy

Saw Palmetto - ovocie (Serenoa repens) Táto rastlina je známa už tisíce rokov, používa sa nielen ako podpora liečby, ale bola tiež používaná ako jedlo. Indiáni žijúci na dnešnej Floride ju konzumovali a nazývali "bažinou kapustou" (aj keď má chuť sliviek). Bola tiež dôležitou súčasťou stravy voľne žijúcich zvierat - medveďov alebo líšok. Vlastnosti saw palmetto boli známe v starovekom Egypte v pätnástom storočí pred naším letopočtom. Používala sa nielen ako posilňujúca látka, ale aj na povzbudenie potencie.

Používa sa v tradičnej medicíne najmä kvôli jej antiandrogénnym vlastnostiam. To znamená, že podporuje reguláciu hladiny mužských hormónov, najmä testosterónu. Je veľmi dôležité, že kvôli inhibícii 5 alfa reduktázy zabraňuje vypadávaniu vlasov spojenú s hypersenzitivitou tela na DHT, t.j. jednoducho genetickou plešatosťou. To môže pomôcť, aj pre akné, seborrhea a komedóny tým, že reguluje sekréciu mazu. Obsahuje veľa polysacharidov a fytosterolov. Má posilňujúci účinok na celé telo, ktoré pri získavaní sily dokáže ľahšie riešiť také hrozby ako zápaly. Prináša vitalitu, zvyšuje chuť do jedla a podporuje udržiavanie správneho metabolizmu a fungovania nervového systému. Flavonoidy, na ktoré je bohatá, pôsobia ako antioxidanty. Dôležité sú vlastnosti spojené s mužskými hormónmi, ktoré zvyšujú mužský sexuálny výkon. Starovekí Egypťania alebo Indiáni ju používali na problémy s erekciou a narušením správneho vylučovania moču, pri problémoch so zväčšanou prostatou.

APLIKÁCIE:
afrodiziakum
Nadmerné vypadávanie vlasov
Udržiavanie správnej sexuálnej výkonnosti
Podporuje správne fungovanie imunitného systému
Zlepšenie metabolizmu
Nadbytočný hlien v tele
Podporuje udržanie dobrého stavu močových ciest
Používa sa v športe a počas zvýšenej fyzickej námahy

ZLOŽENIE:
100% Sabal Palm Ovocie najvyššej kvality.

AKO POUŽÍVAŤ:
Odvar:
Varíme 2 čajové lyžičky plodu Saw Palmetto 15 minút na nízkej teplote v 2 pohároch vody. Piť raz - dvakrát denne.

Mletý:

Zalejte pol lyžičky mletého ovocia malým množstvom horúcej vody. Po ochladení vypite spolu so sedimentom. Aplikujte dvakrát denne.


SYNERGIA
Pri použití s výťažkami z obyčajného raže, vitamínu E a beta-sitosterolu znižuje rast prostaty efektívnejšie.

Kontraindikácie
Nepoužíva sa počas tehotenstva a používanie antikoncepčných prostriedkov.
Nepoužíva sa dva týždne pred operáciou alebo zubnou chirurgiou.
Môže spôsobiť bolesti hlavy. Ochorenia súvisiace so stimuláciou zažívacieho systému. Môže znížiť zrážanlivosť krvi.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Saw Palmetto rastie do výšky 2 metre. Jej tenké, dlhé listy tvoria tvary v tvare ventilátora, až do šírky jedného metra. Kvety sú malé rastúce na vrcholoch listov. Z nich vyrastajú malé tmavé guľky - ovocie pripomínajúce čučoriedky.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

6 ďalších produktov v rovnakej kategórii: