NOW L-Carnosine L-Karnozín, 500 mg, 50 kapsúľ Náhľad

NOW L-Carnosine L-Karnozín, 500 mg, 50 kapsúľ

AE733739000781

Nové

NOW L-Carnosine L-Karnozín, 500 mg, 50 kapsúľ

Karnozín   je dipeptid, ktorý pozostáva z aminokyselín beta-alanín a histidín. Vo vysokej koncentrácii sa prirodzene vyskytuje vo   svaloch   (kostrová svalovina, srdce, pečeň) a   nervové   tkanive   (niektoré časti mozgu), avšak   s vekom jeho množstvo postupne klesá . Hlavnými potravinovými zdrojmi karnozínu sú mäso, ryby a vajcia. 

Viac detailov

skladom

24,90 €

Detaily

NOW L-Carnosine L-Karnozín, 500 mg, 50 kapsúľ

Karnozín   je dipeptid, ktorý pozostáva z aminokyselín beta-alanín a histidín. Vo vysokej koncentrácii sa prirodzene vyskytuje vo   svaloch   (kostrová svalovina, srdce, pečeň) a   nervové   tkanive   (niektoré časti mozgu), avšak   s vekom jeho množstvo postupne klesá . Hlavnými potravinovými zdrojmi karnozínu sú mäso, ryby a vajcia. Vegetariánske (a najmä vegánske) stravovanie preto telu poskytuje výrazne nižšie množstvo karnozínu. Je možné ho však tiež prijímať vo forme doplnku stravy. Hlavnú funkciu karnozínu je   udržiavať stabilné pH vo vnútri buniek .

  • Dipeptid tvorený aminokyselinami alanín a histidín.
  • Obsiahnutý vo svaloch a nervovom tkanive.
  • Udržuje stabilné pH vo vnútri buniek.

Odporúčané dávkovanie 1 kapsulu 1-3krát denne, ideálne s jedlom, alebo sa riaďte pokynmi kvalifikovaného lekára.

Zloženie

Veľkosť dávky: 1 rastlinná kapsula

Balenie obsahuje 50 dávok. Množstvo v 1 dávke %RHP* L-Karnozín (β-alanyl-L-histidín) 500 mg *** * % dennej referenčnej hodnoty príjmu *** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená Upozornenie

Iba pre dospelých. Ak trpíte ochorením, ste tehotná, dojčíte, snažíte sa otehotnieť, máte menej ako 18 rokov, alebo užívate lieky, poraďte sa pred užitím tohto lieku s lekárom.

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Nie je náhradou pestrej stravy.

Môže dochádzať k prirodzenej zmene farby produktu.

Ukladajte mimo dosahu detí.

Uchovávajte na suchom a chladnom mieste. Obal prosím recyklujte.

Ďalšie zložky  

Hypromelóza (celulózová kapsula) , kyselina stearová (rastlinný zdroj) a oxid kremičitý.

Neobsahuje pšenicu, lepok, sóju, mlieko, vajcia, ryby, morské plody alebo orechy. Vyrobené v zariadení dodržiavajúcom správnu výrobnú prax (GMP), ktoré spracováva ďalšie ingrediencie obsahujúce tieto alergény.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: