Mačací pazúr - Vilcacora 500 mg x 250 kapsúl - Uncaria tomentosa Náhľad

Mačací pazúr - Vilcacora 500 mg x 250 kapsúl - Uncaria tomentosa

AR120764

Zloženie: Mačací pazúr - Vilcacora 500 mg x 250 kapsúl - Uncaria tomentosa
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Na sklade

19,24 €

Detaily

Zloženie: Mačací pazúr - Vilcacora 500 mg x 250 kapsúl - Uncaria tomentosa
Zaradenie: Doplnky v kapsuliach

Vilcacora má priaznivý účinok na imunitný systém, posilňuje telo, podporuje rekonvalescenciu a zvyšuje odolnosť proti stresu. Vilcacora, tiež známy ako mačací pazúr, je silná drevenatá liana z džungle Amazonky, ktorej kôru používali domáci šamani a liečitelia viac ako 2000 rokov. Tradičná juhoamerická medicína používala vilcacoru na ošetrovanie rán a kožných ochorení a vnútorne proti rakovine, artritíde, zápalových ochoreniach čriev, astme a žalúdočných vredoch. Indiáni z Amazonky verili, že táto rastlina predlžuje život, zabraňuje všetkým chorobám, odstraňuje bolesti a čistí a posilňuje telo.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Účinne podporuje imunitné mechanizmy tela - stimuluje aktivitu a množenie imunitných buniek a zintenzívňuje fagocytózu
Podporuje telo pri odstraňovaní patogénnych baktérií a vírusov
Podporuje správnu reakciu tela na zápaly, ktorý sa vyskytuje v rôznych orgánoch, napríklad v črevách, kĺboch, obličkách alebo pokožke
Podporuje rekonvalescenciu prostredníctvom priaznivých účinkov na procesy opravy DNA
Je adaptogénny, to znamená, že zvyšuje toleranciu organizmu voči stresovým faktorom a zároveň zvyšuje fyzickú účinnosť a mentálnu rezistenciu
Má silný antioxidačný účinok
Zvyšuje náladu a znižuje nervové napätie spôsobené stresom
Má pozitívny účinok na pokožku - podporuje hojenie rán a dermatologické zmeny

ZLOŽENIE
1 kapsula obsahuje 500 mg vnútorného mačací pazúr (Uncaria tomentosa). Neobsahuje žiadne prísady.
Vilcacora obsahuje rad účinných látok - to sú pentacyklické oxoindolové alkaloidy: (unkarín, pteropodín, izopteropodín, špeciofylín, mitrafilín, izomitrafilín a iné) a tetracyklické (rhinofylín, izorinchofylín, korynoxetín, izokorfininín, triterpény, flavonoidy (kvercetín, rutín), fytosteroidy (b-fytosterol, kampesterol) a katechíny (prokyanidíny).

AKO POUŽÍVAŤ
Odporúčané použitie: 2-3 krát denne, 1 kapsula.
Neprekračujte odporúčanú dávku. Odporúčaný denný príjem nebol stanovený. Diétne doplnky nemôžu nahradiť pestrú stravu a zdravý životný štýl.

INTERAKCIE
Vilcacora znižuje agregáciu krvných doštičiek a zrážanie krvi, preto sa NESMIE používať spolu s antikoagulantami (riedidlami krvi).

Kontraindikácie
Nepoužívajte počas tehotenstva a dojčenia
Nedávajte žiadnym pacientom po transplantácii alebo pred plánovanou transplantáciou akéhokoľvek orgánu, kostnej drene alebo kože; nepodávať v prípade transfúzie krvi a krvných produktov (prípravky obsahujúce Vilcacora sa môžu podávať tri týždne po transfúzii, ale podávanie sa má prerušiť týždeň pred plánovanou transfúziou)
Nepoužívať u detí mladších ako 3 roky (vo výnimočných prípadoch rozhodne lekár)
Nepodávať pacientom liečeným inzulínom a niektorými steroidnými hormónmi
Kapsuly z vakcíny Vilcacora by sa nemali používať tri dni pred a tri dni po očkovaní proti infekčným chorobám
Nepoužívajte počas chemoterapie a rádioterapie - môže sa podať tri dni po ukončení chemoterapie a rádioterapie, ale podávanie sa má prerušiť tri dni pred ďalším cyklom chemoterapie a rádioterapie)
Ak máte pochybnosti, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom
Kvôli obsahu tanínu v kôre môžu vysoké dávky (3-4 gramy naraz) spôsobiť bolesť brucha a gastrointestinálne problémy u niektorých ľudí
Hnačka alebo uvoľnené stolice sú zvyčajne mierne a počas ďalšieho používania vymiznú. Prerušte užívanie alebo znížte dávku, ak hnačka pretrváva dlhšie ako tri alebo štyri dni
Vilcacora môže sťažiť otehotnenie. Účinok je však taký slabý, že sa nemôže zamieňať s antikoncepciou

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: