Huby Maitake - Grifola frondasa - 50g mletý

AR76412

Zloženie: Huby Maitake - Grifola frondasa - 50g mletý
Zaradenie: Riasy a huby

Na sklade

18,26 €

Detaily

Zloženie: Huby Maitake - Grifola frondasa - 50g mletý
Zaradenie: Riasy a huby

Prášková huba maitake

Huba maitake (Grifola frondasa) je silný adaptogén, ktorý podporuje fungovanie organizmu mnohými spôsobmi. Priaznivo pôsobí na imunitu a metabolizmus, podporuje reakciu organizmu na stres, posilňuje a revitalizuje organizmus, zvyšuje náladu.

Rastie v Japonsku a v lesoch na východe Severnej Ameriky, kde rastie na odumierajúcich alebo už odumretých kmeňoch listnatých stromov. Ide o druh polypore veľkosti veľkej hlávky šalátu. Tvorí ho veľa rozkonárených klobúkov vyrastajúcich zo spoločného kmeňa. Na Slovensku je maitake vzácna. V mnohých krajinách je zaradený medzi ohrozené druhy. Na komerčné účely sa pestuje v laboratóriu – proces trvá od 10 do 14 týždňov.

Slovo maitake znamená v japončine „tancujúca huba“, pretože legenda hovorí, že ľudia, ktorí našli tieto huby v lese, tancovali od radosti.


Zdraviu prospešné vlastnosti:
Huby Maitake vďačia za svoj mimoriadny účinok na ľudský organizmus najmä v nich prítomným betaglukánom, ktoré sú vo forme D a MD frakcií. Ide o makromolekulárne frakcie, ktoré sa považujú za najaktívnejšie. Beta-glukány sú polysacharidy s rozsiahlo skúmanými zdraviu prospešnými vlastnosťami. Vďaka nim huby maitake:

podporuje prirodzené imunitné mechanizmy organizmu,
pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi,
má pozitívny vplyv na hospodárenie s glukózou,
podporujú telo pri zbavovaní sa škodlivých baktérií, vírusov a plesní.
Okrem toho sú huby maitake klasifikované ako adaptogény, čo znamená, že podporujú ľudský organizmus v každodennom fungovaní a priaznivo ovplyvňujú vitalitu, silu a pohodu.

Zaujímavé je, že huby maitake sú prítomné v protirakovinových liekoch používaných v Japonsku. Predpokladá sa, že doplnenie chemoterapie hubami maitake zlepšuje jej účinnosť a navyše zmierňuje vedľajšie účinky s ňou spojené, ako je vypadávanie vlasov, bolesť a nevoľnosť.


APLIKÁCIA
chronická únava
oslabená imunita
náchylnosť k stresu
znížený metabolizmus
na všeobecné posilnenie a zlepšenie nálady


ZLOŽENIE
Maitake hubový prášok 100%. Žiadne prísady alebo plnivá. Najkvalitnejšia surovina!

AKO POUŽIŤ
Zmiešajte 1 zarovnanú čajovú lyžičku prášku s teplou vodou a vypite. Užívajte raz alebo dvakrát denne nalačno, 15 minút pred jedlom.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť.
Ľudia trpiaci autoimunitnými ochoreniami by sa mali pred použitím maitake poradiť s odborníkom.
Ľudia užívajúci antidiabetiká by mali byť opatrní a dávkovanie liekov a doplnku konzultovať s lekárom, pretože huba maitake dokáže výrazne znížiť hladinu glukózy v krvi.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

5 ďalších produktov v rovnakej kategórii: