Tongkat Ali koreň - Eurycoma longifolia - 25g mletý Náhľad

Tongkat Ali koreň - Eurycoma longifolia - 25g mletý

AR77088

Zloženie: Tongkat Ali koreň - Eurycoma longifolia - 25g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

14,04 €

Detaily

Zloženie: Tongkat Ali koreň - Eurycoma longifolia - 25g mletý
Zaradenie: Byliny

Tongkat Ali (Eurycoma longifolia) je malý prirodzene sa vyskytujúci ker v oblasti juhovýchodnej Ázie, kde ho už po celé generácie široko využívajú miestni obyvatelia. Nazýva sa "malajzijský ženšen" kvôli posilňovaniu, revitalizácii a zlepšovaniu vlastností libida, aj keď treba mať na pamäti, že nie je spojený s panaxom ženšenom.

Tongkat ali je rastlina bežne používaná v tradičnej ľudovej medicíne, ktorá používa nielen koreň, ale aj listy. Domorodí ľudia používajú odvar z koreňa, aby zvýšili vytrvalosť a kondíciu mužov, ako afrodiziakum, stimulujú chuť do jedla a dokonca aj proti malárii. Na západe bol koreň tongkat ali známy hlavne kvôli jeho vplyvu na libido. V Spojených štátoch sa hovorovo nazýva Long Jack a stal sa značne komercializovaným.

Tongkat ali je rastlina aj s kozmetickým uplatnením. Výťažky z listov Eurycoma longifolia sa tradične používajú na umývanie kože v prípade svrbenia. V Malajzii sa z tejto rastliny vyrába špeciálna pasta, ktorá sa aplikuje na bolestivé miesta, má sa za to, že prinesie úľavu na bolesti hlavy.

ZLOŽENIE
Obsahuje koreň Tongkat Ali (Eurycoma longifolia). Skladujte na suchom a chladnom mieste, chránenom pred priamym slnečným žiarením. Koreň obsahuje, okrem iného eurycomanol, eurycomanón a eurycomalaktón; quasinoidy, kumaríny, glykozidy; Tongkat Ali koreň je surovina najvyššej kvality.

AKO POUŽÍVAŤ
Pre vonkajšie použitie

Odvar
Približne 2g nakrájaných tongkat ali koreňov namočte do 500 ml vody, nechajte stáť 1 hodinu a potom privedte k varu a varte na miernom ohni 30 minút. Odstavte a prefiltrujte.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Nie je k dispozícii dostatok údajov.

BOTANICKÝ POPIS
Tongkat Ali (Eurycoma longifolia) je štíhly ker, dosahujúci výšku až 10 metrov. Patrí k rodine Simaroubaceae. Prírodnou oblasťou výskytu sú nížinné lesy Indonézie, Malajzie, Thajska, Vietnamu a Laosu. Tongkat ali je jednou z najpredávanejších surovín v Malajzii a kvôli nadmernému využívaniu je klasifikovaný ako ohrozený druh. Získanie surovín z divokých miest je zákonom zakázané.

Miestne mená Long Jack, pasak bumi, tung sawa, penawar pahit, penawar predsudok, bedara merah, bedara putih, lempedu pahit, payong ali, tongkat baginda, muntah bumi, petala bumi, malajský ženšen, bidara laut, babi kurus, bɛnh, tho nan, lan-don, hae phan chan, fiak, plaa lai phuenk, langir siam;

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: