Shilajit - Mumio - Asphaltum punjabianum - himalájsky - 50g Náhľad

Shilajit - Mumio - Prémium - Asphaltum punjabianum - himalájsky - 50g

AR105950

Zloženie: Shilajit - Mumio - Asphaltum punjabianum - himalájsky - 50g
Zaradenie: Byliny

Tento produkt už nie je dostupný

15,73 €

Detaily

Shilajit - Mumio - Prémium - Asphaltum punjabianum - himalájsky - 50gZloženie: Shilajit - Mumio - Asphaltum punjabianum - himalájsky - 50g
Zaradenie: Byliny

Prémiový shilajit, ktorý ponúkame, sa získava tradičným spôsobom. Najprv sa surový shilajit uvarí v kravskom mlieku, potom sa vysuší na slnku a znova sa uvarí, tentoraz v triphalovom vývare. Nerozpustený zvyšok sa odfiltruje a vyhodí a výsledný roztok sa odparí a vytvaruje do hrudiek. Získaný produkt je prvotriednej kvality. Je krehký a lepkavý zároveň. Nemá nepríjemný zápach, dobre sa rozpúšťa vo vode a mlieku a dobre sa vstrebáva.

Ďalšie možnosti:
shilajit očistený varením vo vode.
surový shilajit na samočistenie za atraktívnu cenu.

Mumio / shilajit (Asphaltum punjabianum) je nezvyčajná hmota dechtovej konzistencie z hôr. Nachádza sa v skalných štrbinách a v jaskyniach Himalájí medzi Indiou a Nepálom a v oblasti Tibetu. Objavuje sa aj v pohorí Altaj v Rusku, Pamír v Tadžikistane a Afganistane, na Kaukaze, ako aj v Andách na severe Čile. Pôvod shilajitu zatiaľ nie je úplne vysvetlený. Predpokladá sa, že vzniká v dôsledku rozkladu rastlinného materiálu mikroorganizmami v priebehu storočí, čo z neho robí rastlinno-minerálny produkt s veľmi dlhou históriou.
Názov shilajit pochádza zo sanskrtu a znamená „pán hôr, ničiteľ slabosti“. Tento horský produkt je široko používaný v ajurvéde a v tradičnej medicíne mnohých stredoázijských krajín, preto ho možno nájsť pod rôznymi názvami. Tibeťania to nazývajú brag zhun, Mongoli barahshin, Číňania wu ling zhi a kirgizskí arkhar-taš. Mumio je zasa názov, ktorý pochádza z Ruska.
Shilajit je súčasťou každodennej stravy ľudí z Nepálu a severnej Indie, ktorí veria, že predlžuje život, zvyšuje silu a vytrvalosť a zabezpečuje vynikajúce zdravie. Konzumujú ho dospelí aj deti.
Pri kúpe shilajitu dávajte pozor, aby ste neprepadli nekvalitným výrobkom. Shilajit sa niekedy nedostatočne čistí a vo svojej zapuzdrenej forme často obsahuje plnivá, aby šetril cenný materiál. Čistý a kvalitný výrobok spoznáte podľa toho, že sa pri vyšších teplotách správa ako plast a otáčaním v prstoch zmäkne. Vytvrdzuje pri teplotách pod 20°C. Rýchlo sa rozpúšťa vo vode a nezanecháva žiadne zvyšky. Jeho vôňa je popisovaná ako bitúmenová (podobná vôni horúceho asfaltu).
Shilajit obsahuje minimálne 85 minerálov v iónovej forme, v ktorej sa najlepšie vstrebávajú, ďalej fulvové kyseliny, humíny a humínové kyseliny, dibenzo-α-pyróny, vitamíny, triterpény, steroly, aminokyseliny, albumín, polyfenoly, ako aj latex a gumy. Fulvové kyseliny zaberajú asi 60-80% shilajitu a vykazujú vysoký potenciál podpory zdravia.
Chemické zloženie a farba shilajitu sa môže líšiť v závislosti od jeho pôvodu. Podľa ajurvédskej medicíny je najcennejší čierny shilajit.


Zdravotné vlastnosti:

zvyšuje hladinu životnej energie,
zvyšuje fyzickú výkonnosť,
priaznivo pôsobí na nervový systém - zlepšuje pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa, chráni neuróny pred degeneráciou,
zvyšuje odolnosť voči stresu a zmierňuje úzkosť,
vyživuje bunky a podporuje regeneráciu tkanív,
zvyšuje prirodzenú imunitu,
spomaľuje proces starnutia organizmu,
stimuluje tvorbu kostného tkaniva,
pomáha udržiavať správnu hladinu glukózy v krvi.

ZLOŽENIE
Špičková kvalita, originál, čierny shilajit (múmia) 100% - prémiová verzia! Žiadne prísady alebo plnivá.

SHILAJIT - DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Užívajte 300 mg shilajitu (to je asi 1⁄4 čajovej lyžičky alebo jedna štipka) 1-3 krát denne. Pred konzumáciou zmiešajte s teplou vodou, ešte lepšie s mliekom (prítomnosť tukov zlepšuje vstrebávanie účinných látok z tejto látky).
Po niekoľkých dňoch užívania možno toto množstvo zvýšiť na 1 g 1-2x denne.
Dávkovanie by sa malo určiť na základe pozorovania vašej pohody a reakcií tela. Pri príliš vysokých alebo príliš častých dávkach môže nastať nespavosť či tráviace problémy.
Odporúča sa užívať shilajit ráno a v prvej polovici dňa. Konzumácia večer môže u citlivých ľudí spôsobiť problémy so spánkom.

SPOLUPRÁCA
Kombinácia so sibírskym ženšenom, cordycepsom, macou alebo ashwagandhou zvýši posilňujúci a energizujúci účinok.
Pozitívny vplyv na nervový systém, pamäť a koncentráciu posilní ginkgo biloba, brahmi a horský ruženec.

KONTRAINDIKÁCIE
Žiadne vedľajšie účinky spojené s užívaním shilajitu neboli preukázané ani pri vysokých dávkach (2g/d).
Tehotné a dojčiace ženy by sa však shilajitu mali vyhýbať, pretože jeho účinky na plod a dojčatá neboli skúmané.
Pacienti užívajúci lieky na cukrovku by mali byť pri užívaní shilajitu opatrní a v prípade potreby upraviť dávkovanie liekov – môže znížiť hladinu cukru v krvi.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: