Oman pravý koreň - Inula helenium - 100g sekaný Náhľad

Oman pravý koreň - Inula helenium - 100g sekaný

AR79623

Zloženie: Oman pravý koreň - Inula helenium - 100g sekaný
Zaradenie: Candida

Na sklade

6,12 €

Detaily

Zloženie: Oman pravý koreň - Inula helenium - 100g sekaný
Zaradenie: Candida

Omán veľký (Inula helenium) podporuje odkašľávanie počas kašľa alebo infekcií dýchacích ciest, zlepšuje trávenie a podporuje telo v boji proti mikróbom.
Omán bol známy a ocenený v staroveku. Pestoval sa v Európe a používal sa na lekárske a kulinárske účely. Rimania a Gréci ho používali pri problémoch so zažívacím ústrojenstvom a pri veľkých sviatkoch popíjali koreňovú kávu. Omán koreň sa používal aj pri nachladnutí a chrípke kvôli jeho expektoračným a diafórickým účinkom.
V stredoveku sa stalo obľúbeným pridanie ománového koreňa do vína vyrobeného na zlepšenie trávenia. Koreň dal vínu nielen liečivé vlastnosti, ale aj príjemnú arómu. Omán je v modernej bylinnej medicíne stále známy a cenený. Používa sa tiež v čínskej a ajurvédskej medicíne.

Zdravotné vlastnosti:
Omán uľahčuje dýchanie počas kašľa a infekcií dýchacích ciest.
Štúdie ukázali, že saponíny prítomné v koreni Ománu urýchľujú odstraňovanie sekrétov z pľúc a éterické oleje stimulujú činnosť epitelu dýchacích ciest a stimulujú vykašliavanie. Terpénová zlúčenina, alantoín, má zase antibakteriálne vlastnosti.

Stimuluje trávenie.
Koreň ománu sa používa už niekoľko storočí na zlepšenie fungovania zažívacieho traktu. Infúzie a tinktúry z ománu stimulujú tráviacu aktivitu, stimulujú vylučovanie enzýmov a zvyšujú chuť do jedla vďaka tzv. horkým látkam.

Podporuje telo v boji proti mikróbom.
Bioaktívne zložky koránu ománu, najmä alantoín, posilňujú rezistenciu tela a stimulujú ho v boji proti škodlivým parazitom, hubám a baktériám.

ZLOŽENIE
omán - koreň (Inula helenium) 100%. Surovina najvyššej kvality!
omán koreň obsahuje inulín, éterické oleje (helenín, gáfor, allantol), hlien, kyselinu alantónovú, deriváty tymolu, seskviterpén laktony, triterpény (alantolaktán), steroly, pektíny, živice a alkaloidy.

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Omán - čaj (rezaný koreň):
naparanie
Zalejte 1 lyžicu ománu s vriacou vodou alebo čerstvo prevareným mlieko a odložte pod kryt na 20-30 minút. Pite trikrát denne, vrátane prvej dávky na lačný žalúdok.

varenie
Varte 1-2 polievkové lyžice sušeného koreňa v 2 šálkach vody a varte na miernom ohni 10 minút. Konzumujte 2-3 krát denne po 1 šálke.

prášok:
1 lyžičku mletého koreňa zalejte malým množstvom horúcej vody. Po ochladení sa môžete zmiešať s čajovou lyžičkou medu a potom vypiť. Používajte 1-2 krát denne alebo častejšie v menších dávkach.

tinktúra:
50 g koreňa nalejte 250 ml 40% alkoholu. Macerujte minimálne 2 týždne a potom prefiltrujte. Užívajte 1-2 čajové lyžičky (5-10 ml) trikrát denne po rozriedení v polovici pohára vody.

Ako prebiotikum:
Sušený koreň ománu pomelte v mlynčeku a konzumuje 1-2 čajové lyžičky denne po zmiešaní s vodou alebo medom ako prebiotikum, zažívaciu pomôcku alebo proti podráždenému hrdlu.

Kontraindikácie
Omán sa nemá používať počas tehotenstva.
Príležitostne môže spôsobovať alergie u ľudí, ktorí sú alergickí na rastliny z čeľade Asteraceae.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍNY
Omán veľký patrí do rodiny Asterovcov. Je vytrvalá rastlina, ktorá rastie v miernom podnebí. Pochádza z juhovýchodnej Európy a západnej Ázie. V súčasnosti sa vyskytuje aj v USA a Kanade, ako aj v severnej Indii a južnej Sibíri. Rastlina dosahuje výšku 3 až 5 metrov. Ománové kvety sú intenzívne žlté a pripomínajú malé slnečnicové kvety. Na lekárske účely sa používa koreň rastliny, ktorý je veľký a rozšírený. Má zaujímavú chuť a vôňu, preto sa používa aj na ochutenie alkoholov.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili: