Zeolit Z40 - 1kg Náhľad

Zeolit Z40 - 1kg

AR85078

Nové

Zloženie: Zeolit Z40 - 1kg 
Zaradenie: Zberateľ

Viac detailov

17,40 €

Detaily

Zloženie: Zeolit Z40 - 1kg 
Zaradenie: Zberateľ

Zeolit je prírodný minerál s negatívnym nábojom a komorovou štruktúrou. Vznikol milióny rokov zo sopečného prachu, ktorý sa usadil v alkalických moriach a jazerách. V tomto procese je konečným výsledkom porézna kryštalická štruktúra zeolitu. 

Zeolit je alkalický minerál s vysoko poréznym povrchom a záporným nábojom. Väčšina toxínov, ako sú ťažké kovy, ožarovanie a pesticídy, majú pozitívny náboj. Zeolit pôsobí na toxíny ako magnet a priťahuje ich na svoj povrch. Má mnoho aplikácií v domácnosti a poľnohospodárstve, čistenie z ťažkých kovov, chemikálie, mykotoxíny, patogénne baktérie, vírusy a dokonca aj rádioaktívne izotopy organizmov hospodárskych zvierat.

Zeolit bol klasifikovaný ako potravinový doplnok pre zvieratá, ktorý podporuje trávenie potravín, vedie k lepšiemu vstrebávaniu nutričných hodnôt, a tým k zníženiu poľnohospodárskych nákladov. Minerál sa používa aj na filtráciu vody, čistenie vzduchu, krmív a hnojív, ako aj pomoc na rast rastlín.


APLIKÁCIE:

Zeolitový prášok je úplne prírodný produkt s extrémne veľkým množstvom aplikácií:

Poľnohospodárstvo a záhradníctvo
Zeolit (klinoptilolit) môže byť použitý mnohými spôsobmi, vrátane hnojenia pôdy, čistenia ťažkých kovov, ožarovania, pesticídov a toxínov, zlepšuje drenáž a dopĺňa základné minerály. Znižuje prítomnosť hmyzu a ich lariev v pôde.

Chovné zvieratá, domáce zvieratá a kone
Zeolit dopĺňa potrebné stopové minerály a súčasne odstraňuje škodlivé ťažké kovy, chemikálie, mykotoxíny, patogénne baktérie, vírusy a dokonca aj rádioaktívne izotopy. Odstraňuje tiež molekuly xenoestrogénu z plastových fliaš, pesticídov a herbicídov. Pomáha pri depresii a ochorení.

Liečba a starostlivosti
Zeolitová 300 mikrónová granulácia sa často používa ako exfoliant a prostriedok na čistenie kože aplikáciou terapeutických ílov, ako je vápenatý a bentonit sodný. Používa sa na ružienku všetky kožné problémy.

Domáce zvieratá
Ak vidíte príznaky ochorenia vášho domáceho maznáčika, môžete pridať Zeolit do jeho vody alebo mu dať kvapkadlo alebo injekčnú striekačku (bez ihly). Zeolit pomôže odstrániť jedy a toxíny z tela.

Zeolity sa používajú vnútorne na zníženie rizika rakoviny, alternatívnych liečebných postupov a infekcií spôsobených MRSA. To je tiež obrovská pomoc pri odstraňovaní parazitov.

Náš Zeolit je vo forme klinoptilolitu a vyskytuje sa v granulácii 50, 100 a 300 mikrónov. Čím je číslo menšie, tým sú častice menšie. 100 mikrónov dáva konzistenciu múky, zatiaľ čo 300 mikrónov má konzistenciu práškového cukru. 

SPÔSOB POUŽITIA
Pozorovatelia prírody rýchlo rozpoznávajú, že zvieratá inštinktívne používajú metódy samoopravovania. Treba tiež pripustiť, že väčšina našich vedomostí o samoliečení sa získala vďaka zvieratám.
Vďaka chemickej reakcii medzi sopečným popolom a morskou soľou tisíce rokov, vznikajú nezvyčajné minerály, ako napríklad zeolity. Čo robí zeolity tak nezvyčajné, je skutočnosť, že nielenže sú jedným z mála minerálov nachádzajúcich sa v prírode, majú negatívny náboj, ale majú aj jedinečnú štruktúru. Ich štruktúra môže byť opísaná ako bunkova štruktúra s veľkými prázdnymi priestormi, ktoré umožňujú zachytiť priťahované molekuly s pozitívnym nábojom. Kremíková časť zeolitovej štruktúry má neutrálny náboj, ale časť vyrobená z hliníka má už negatívny náboj, ktorý zaťažuje celú kryštalickú štruktúru. Trojrozmerný rám vytvára negatívny náboj, ktorý priťahuje častice znečistenia životného prostredia a vyvažuje ich pomocou vymeniteľných katiónov vápnika, horčíka a fosforu.

Zeolit je vhodný ako zložka vodného filtra, pretože pomáha odstraňovať toxíny a znižuje hladinu H +, ktorá je zodpovedná za acidifikáciu tela. Okyslená voda môže viesť k zápalu v tele, ale neutrálna alebo mierne zásaditá voda má významný pozitívny vplyv na naše zdravie.

Použitie tohto pomerne lacného prípravku zlepší kvalitu plodín, zmierni stres na zvieratách a tým znížia účty veterinára.

AKO POUŽÍVAŤ

Odporúčané porcie pre domáce zvieratá a plemenné zvieratá:

Mačiatka - jedna čajová lyžička denne
Dospelé mačky - 1-2 čajové lyžičky denne
Šteňatá - ½ lyžičky denne v závislosti od plemena
Malí psi do 15 kg - 2 čajové lyžičky denne
Stredné psy od 15 do 35 kg - 2 lyžice denne
Veľké psy 35 až 50 kg - 3-4 lyžice denne
Skvelé psy 50 kg + - 4 lyžice denne
Hovädzí dobytok, ošípané, dojnice - 2% suchá kŕmna dávka denne
Kozy, bažanty, prepelice - 5% denne zmiešané v krmive
Kozy, ovce, alpaky, lamy - 2% denne v obilí
Koně, poníky, osli - ½ až 1 šálka v dennej kŕmnej dávke
Zvieratá v ZOO - 2% v dennom krmive

Uvedené údaje sú iba orientačné a mali by byť zvolené individuálne pre daný prípad. 
Zeolitom sa nemôže predávkovať, ale príliš malé dávkovanie nepriniesť požadované výsledky.

Skladovanie
Odporúča sa udržiavať Zeolit v nekovových obaloch, ktoré dôkladne chránia pred tekutinami a vlhkosťou.


Právny rámec:
Vzhľadom na predpisy platné v Európskej únii nie je Zeolit (klinoptilolit) potravinovou zložkou. Nemožno ju použiť v potravinových doplnkoch. V niektorých krajinách, napr. V USA, je zeolit vysokej čistoty považovaný za doplnok stravy.

Nízkonákladový technický zeolit je na trhu široko dostupný, ale má veľmi veľké množstvo kontaminantov kovov, hlavne ťažkých kovov, a preto varujeme pred použitím zeolitu z neistého zdroja.


TECHNICKÉ INFORMÁCIE

     Obsah klinoptilolitu: 82-86%, feldespar a smectit, kristobalit v menších množstvách
     Neobsahuje kremeň a sľudy
     Miałość: 97% prechádza 50 mikrometrovým sitom (Z50) (mikronizovaným)
     Hustota: 580-840 kg / m3
     Absorpcia vody: 46,5%
     Katexová výmenná kapacita: 1,2-1,96 meq / g
     Plocha: 30-50 m2 / g

ZLOŽENIE:

Klinoptilolit 82-86%
Feldespar 0-5%
Illit 0-5%
Krystobalist 0-5%

Krajina pôvodu: Španielsko

Výsledky typickej analýzy nášho Zeolitu:

Si02 - 65-70%
Al2O3 - 11-123
CaO - 3,5-4,5%
K2O - 2,5-3%
Fe2O3 - 1-1,5%
Na2O - 0,5-0,1%
MgO - 0,9%

Vlhkosť: 4%
Strata hmotnosti po zapálení: 9-14%

Obsah ťažkých kovov
Pb <3ppm
Cd <1ppm
Hg <0,1ppm
As <1ppm

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: