Kadidlovec - Boswellia serrata - 50g mletý Náhľad

Kadidlovec - Boswellia serrata - 50g mletý

AR76206

Zloženie: Kadidlovec - Boswellia serrata - 50g mletý
Zaradenie: Prírodné živice

Na sklade

7,26 €

Detaily

Zloženie: Kadidlovec - Boswellia serrata - 50g mletý
Zaradenie: Prírodné živice

Kadidlovec alebo Boswellia serrata je strom, ktorý je zdrojom cennej živice so zdravými a aromaterapeutickými vlastnosťami. Táto živica sa nazýva boswellia, willaki, olibanum alebo indické kadidlo.

V dávnych časoch, pred niekoľkými tisíckami rokov, živičné kadidlo sa spaľovalo počas najdôležitejších náboženských rituálov, pohrebov a domácich rituálov. Shallaki bol populárny najmä v Indii, ako aj v Perzii a Babylónii. Verilo sa, že jeho vôňa a dym čistili okolie a priťahovali dobrých duchov. Neskôr sa zistilo, že táto živica má terapeutické vlastnosti a začala sa užívať orálne ako analgetikum. Bola tiež pridaná k mydlám a olejom, ktoré mali utišovať podráždenie pokožky a starať sa o jej krásny vzhľad. Dnes sa môžeme stretnúť s touto živicou v kozmetike a doplnkoch.

Vlastnosti súvisiace so zdravím
Pozitívne ovplyvňuje stav kĺbov a pomáha udržiavať ich vysokú účinnosť
Stará sa o zdravie čriev postihnutých zápalom
Pomáha udržiavať normálne hladiny cholesterolu a triglyceridov v krvi
Dopĺňa stravu používanú pri bronchiálnej astme

APLIKÁCIE:
Pre zdravie kĺbov, čriev a kardiovaskulárneho systému
Obdobie so zníženou imunitou

V ayurvédských termínoch
bojuje s poruchami Vata
reguluje Kapha a Pitta
úžívané v nadmernom množstve môže zhoršiť Pittu alebo Vata

ZLOŽENIE:
Kadidlo z kadidlovcovej živice Boswellia serrata 100%. Surovina najvyššej kvality.

AKO POUŽÍVAŤ:

Ústne
Vezmite 1-2 gramy živice 2-3 krát denne s teplou vodou. Začnite s nízkymi dávkami a zvyšujte ich po niekoľkých dňoch v prípade potreby.

Tinktura 1: 5
Teplý alkohol 40-60%. Macerovať 1-2 týždne. Vezmite trikrát denne na 5 ml (1 čajovú lyžičku) alebo si vtierajte do kĺbov.

SYNERGIA: kurkumín

Kontraindikácie
Tehotenstvo a dojčenie, precitlivenosť na liek.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN

Kadidlovec (Boswellia serrata) je strom z rodiny brezulovitých. Vyskytuje sa prirodzene v tropickom prostredí Indie a Pakistanu. Typické pre neho sú suché listnaté a teakové lesy. Tento strom rád rastie na svahoch a na hrebeňoch výšok až do výšky 1150 m.n. Je odolný proti suchu a veľmi vysokým teplotám. Kadidlovec je stredne veľký strom - dosahuje od 9 do 15 m. Vytvára širokú a niekedy plochú korunu. Jeho kmeň je pomerne krátky. Zakrytý tenkou, šedozelenou, šupinatou kôrou. Listy kadidla dosahujú dĺžku 20-45 cm a sú perličkovité z niekoľkých desiatok párov menších listov. Listy sú podlhovasté a oválne alebo kopijovité a ich okraje môžu byť celé, alebo vlnité. Kvety sú malé a zbierajú sa v zväzkoch s dĺžkou 10-20 cm. Pozostávajú z 5-7 bielych okvetných lístkov. Ovocie je oválne a svetlo zelené. Skladajú sa z troch častí, v ktorých sa nachádzajú semená.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: