Bhringaraj - Eclipta alba - 50g sekaný Náhľad

Bhringaraj - Eclipta alba - 50g sekaný

AR75867

Zloženie: Bhringaraj - Eclipta alba - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,62 €

Detaily

Zloženie: Bhringaraj - Eclipta alba - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Bhringraj (Eclipta alba) je hinduistické slovo pre "pána vlasov". Táto rastlina sa používa v ajurvédskej medicíne od staroveku ako prostriedok na stimuláciu rastu vlasov a stmavnutie ich farby. Stala sa populárna tiež v Číne a Brazílii. Táto rastlina prináša pôsobivé účinky na vlasy: posilňuje, zabraňuje vypadávaniu a predčasnému šediveniu. A čo viac, dávajú im intenzívnejší, tmavší odtieň.

Zdravotné výhody:
Úplne zastaví vypadávanie vlasov po 4-5 týždňoch používania
Obnovuje prirodzenú farbu
Zachováva energiu a lesk vlasov
Posilňuje nervový systém
Stimuluje sekréciu melanínu
Je antibakteriálny, protizápalový a protiplesňový

APLIKÁCIE
starostlivosť o vlasy
alopécia
prošediveniu
lupy

Bylina sa používa na kozmetiku určenú na vlasy a pokožku.
Ponúkaný produkt je určený len na vonkajšie použitie.

ZLOŽENIE
Bhringraj  100%. Surovina najvyššej kvality.


AKO POUŽÍVAŤ

Vlasy a tvárová maska
Zomeľte bylinku na prášok a premiešajte s dostatočným množstvom vody, aby sa vytvorila pasta. Naneste na umyté, vlhké vlasy a nechajte pôsobiť 1 hodinu pre tmavé a sivé vlasy alebo 10-15 minút pre blond vlasy. Po uplynutí tejto doby dôkladne opláchnite. Aplikujte 1-2 krát týždenne. Pastu možno aplikovať aj na tvár ako výživovú masku, ktorá podporuje hojenie lézií akné. Je určený pre všetky typy pleti. Dávajte pozor, aby sa vám pasta nedostala do očí. Dodáva pokožke svetlé opálenie.

Extrakcia oleja
100 g mletej byliny zalejte 400 ml kvalitným za studena lisovaným olejom. Dôkladne premiešajte a odložte na tmavom mieste po dobu 2-3 týždňov. Po uplynutí tejto doby prefiltrujte, nalejte do fľaše a uchovávajte v chladničke. Použite ako kondicionér na vlasy alebo ako olej na potieranie pokožky.

UPOZORNENIE
Výrobok je určený na vonkajšie použitie. Zabráňte kontaktu s očami. Ak sa produkt dostane do očí, dôkladne ich opláchnite pod tečúcou vodou.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Eclipta alba je plazivá rastlina z čeľade Asteraceae. Vyskytuje sa hlavne v Indii, Číne, Thajsku a  západnej časti Južnej Ameriky. Rastie až do výšky 3 m. Jej koreň je dobre vyvinutý, sivastý. Listy sú podlhovasté, majú kopijovitý tvar a na okrajoch niekoľko malých zubov. E. alba plodí biele alebo niekedy žlté kvety s mnohými úzkymi lístkami obklopujúcimi žlté stred. Je to podobné ako sedmikráska, preto sa niekedy nazýva falošná sedmokráska. Jej plod je achene.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: