Dioskórea huňatá - Wild Yam - Dioscorea villosa - 250g sekaný Náhľad

Dioskórea huňatá - Wild Yam - Dioscorea villosa - 250g sekaný

AR76684

Zloženie: Dioskórea huňatá - Wild Yam - Dioscorea villosa - 250g sekaný 
Zaradenie: Byliny

Na sklade

38,23 €

Detaily

Zloženie: Dioskórea huňatá - Wild Yam - Dioscorea villosa - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Dioscorea villosa je rastlina, ktorú obyvatelia Mexika už mnoho rokov oceňujú a ktorá sa používa na bolestivú menštruáciu, premenštruačný syndróm a na zmiernenie nepríjemných symptómov spojených s menopauzou. Táto rastlina sa používa aj v tradičnej čínskej medicíne na zmiernenie bolesti svalov a kĺbov, ako aj kožných problémov. Charakteristické chlpaté popínavé rastliny, posiate lístkami v tvare srdca, preplietajú vysoké stromy rastúce v tropických pralesoch Ázie, Južnej a Strednej Ameriky.

Obsahuje diosgenín, ktorý je klasifikovaný ako fytoestrogény. Objav tejto látky v hľúzach sa stal míľnikom pri vytváraní modernej hormonálnej antikoncepcie. V 30. rokoch sa uskutočnil výskum ženského progesterónu, ale jeho syntéza v laboratóriu bola mimoriadne nákladná. Vďaka použitiu diosgenínu, ktorý sa dá previesť na progesterón za oveľa menšie náklady pokračoval výskum a v 60. rokoch. Táto látka používala na výrobu prvých antikoncepčných tabliet.


Zdravotné vlastnosti

Môže mať pozitívny vplyv na ženskú hormonálnu rovnováhu
Považuje za prirodzený prostriedok na obnovenie rovnováhy ženských pohlavných hormónov. V tradičnej medicíne sa používa na zmiernenie bolestivých období, na zmiernenie príznakov PMS a menopauzálnych ochorení. V dioscera villosa je prítomný diosgenín - fytoestrogén, z ktorého je možné produkovať progesterón v laboratórnych podmienkach. Neexistujú však žiadne klinické štúdie, ktoré by dokázali, že ľudské telo používa diosgenín na produkciu ženských hormónov.

Pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi
Štruktúra molekuly diosgenínu prítomnej v jadre je podobná štruktúre molekuly cholesterolu. To spôsobuje, že diosgenín súťaží o vstrebávanie cholesterolu po vstupe do čriev, a preto môže znížiť jeho vstrebávanie a zvýšiť jeho vylučovanie, čo následne vedie k zníženiu hladiny celkového cholesterolu v krvi. Tento mechanizmus sa pozoroval v štúdiách na zvieratách.

Pomáha zmierňovať reumatické bolesti
Saponíny prítomné v koreňoch yamu pomáhajú zmierniť osteoartikulárnu bolesť spôsobenú zápalom. Z tohto dôvodu čínska medicína nazýva koreň antireumatickým koreňom.


DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Varenie
3 polievkové lyžice vložte do dvoch pohároch vody a varte 15 minút. Prefiltrujte. Pripravený odvar vypite v troch porciách počas dňa.

Tinktúra
1 diel suroviny do 5 dielov 45% alkoholu. Nechajte stáť 2 týždne. Užívajte 2-4 ml trikrát denne.

Prášok
Polovicu plochej čajovej lyžičky zalejte 100 ml vriacej vody. Po ochladení vypite sediment. Používajte raz alebo dvakrát denne.

Kontraindikácie

Neodporúča sa používať tehotným a dojčiacim ženám a deťom.
Ľudia, ktorí používajú hormonálnu substitučnú liečbu alebo antikoncepčné pilulky, by si pred užitím mali vyhľadať lekársku radu.
Použitie pred ovuláciou ju môže inhibovať.
Nadmerné užitie môžu spôsobiť zvracanie.
Dlhodobé používanie sa neodporúča, pretože to môže viesť k fibróze v obličkách a pečeni.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Japonský jam pokrýva vyše 600 druhov. Vyskytuje sa v južnej a strednej Amerike, juhovýchodnej Ázii a západnej Afrike. Je tropická liana s veľkým hľuzovým koreňom. Jeho listy majú tvar srdca a po povrchu sú viditeľné brázdy. Kvety sú svetlo žlté a veľmi malé. Plody sú okrúhle, červené vrecká s okrídlenými semenami.Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: