Biela moruša list - Morus alba - 100g sekaný Náhľad

Biela moruša list - Morus alba - 100g sekaný

AR76639

Zloženie: Biela moruša list - Morus alba - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

6,18 €

Detaily

Zloženie: Biela moruša list - Morus alba - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Biela moruša (Morus alba) je strom pochádzajúci z Číny, kde bol vysoko hodnotený a kultivovaný už 4000 rokov. Tradičná čínska medicína používa každú časť stromu: plody, listy, kôru a korene. Moruša prišla do Európy v 11. storočí a jej listy sú známe svojimi blahodárnymi účinkami na metabolizmus sacharidov a sú široko používané vo farmaceutickom priemysle. Majú tiež ďalšiu dôležitú úlohu: sú jedlom pre larvy motýľov priadky morušovej, ktoré produkujú hodváb.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Listy moruše bielej sú bohaté na účinné látky, ktoré podporujú normálny metabolizmus sacharidov. Ovplyvňujú pôsobenie enzýmov trávenia sacharidov v ľudskom zažívacom trakte a tak znižujú absorpciu uhľohydrátov po jedle a pomáhajú vyrovnávať metabolizmus glukózy. Správna hladina glukózy v krvi pomáha udržiavať zdravú telesnú hmotnosť a podporuje chudnutie.

Zložky listov moruše obsahujú širokú škálu flavonoidov vrátane kvercetín, rutín a izokercetin, ktoré sú známe svojimi antioxidačnými účinkami a chránia bunky pred oxidačným stresom. Zabraňujú tiež oxidácii LDL cholesterolu, takže môžu znížiť riziko aterosklerózy.

Bioaktívne látky obsiahnuté v listoch moruše prispievajú k udržaniu normálnych hladín celkového cholesterolu a LDL a triglyceridov v krvi. To je spôsobené najmä vyššie uvedenými flavonoidmi, ako aj alkaloidmi a kyselinou chlorogénovou, ktorá je prítomná aj v zelenej káve a je známa ako vynikajúca podpora pre chudnutie.

Účinné zložky listov moruše majú pozitívny vplyv na prácu mozgu a nervového systému. Pomáhajú chrániť mozgové bunky pred poškodením a oxidačným stresom. Majú tiež sedatívny účinok.


APLIKÁCIE
Listy moruše bielej sú určené pre ľudí, ktorí sa starajú o správnu hladinu cukru a cholesterolu v krvi a chcú udržať alebo znížiť svoju telesnú hmotnosť. Môžu sa používať aj počas dlhotrvajúcej a intenzívnej duševnej práce a v stave zvýšeného nervového napätia.


ZLOŽENIE
Sušené listy moruše 100%. Surovina najvyššej kvality.

AKO POUŽÍVAŤ
1 odvar: vložte 1 čajovú lyžičku listov do šálky, zalejte vriacou vodou a nechajte 10 minút pod krytom vyluhovať alebo varte v hrnčeku 5-10 minút. Pite 1-2 poháre denne.

SYNERGIA
Inhibícia absorpcie uhľohydrátov je účinnejšia pri pridávaní ibišteka, ktorý obsahuje látky, ktoré inaktivujú alfa-amylázu. Kombinácia s piracetamom môže mať priaznivý účinok na mozog.

Toxicita
Listy moruše sú úplne bezpečné a môžu byť použité tehotnými a dojčiacimi ženami.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Biela moruša je listnatý strom z Ázie. Patrí k morušovej rodine. V súčasnosti sa pestuje v mnohých krajinách po celom svete a možno ju nájsť aj v Európe, Afrike, Severnej a Južnej Amerike a na tichomorských ostrovoch. Strom dosahuje výšku približne 15 metrov. Má zelenkastú kôru s jasnými, hrdzavými trhlinkami. Kvety sú bisexuálne a objavujú sa na tom istom strome. Listy sú veľké, ale tenké a jemné a veľmi rôznorodé. Plody moruše môžu byť biele, čierne alebo červené. Ich chuť je mierne sladká.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: