Stevia list - Stevia - 500g mletý Náhľad

Stevia list - Stevia - 500g mletý

AR86098

Zloženie: Stevia list - Stevia - 500g mletý
Zaradenie: Cukor a sladidlá

Na sklade

18,98 €

Detaily

Zloženie: Stevia list - Stevia - 500g mletý
Zaradenie: Cukor a sladidlá

Stevia (Stevia rebaudiana) je jedinečná rastlina z Južnej Ameriky, ktorej listy majú intenzívne sladkú chuť. Po stovky rokov ju kultivovali Indiáni a obyvatelia južnej a strednej Ameriky, ktorí ju používajú nielen na osladenie nápojov a jedál, ale aj v tradičnej medicíne. Stevia tiež získala popularitu v Ázii a pestuje sa v Thajsku a Číne, ale väčšinu fanúšikov získala v Japonsku, kde sa používa od roku 1970. V súčasnosti Japonci spotrebujú 50 ton sušených listov stevie ročne.

V europe stevia zatiaľ nie je veľmi populárna, keďže Európska únia umožnila používanie stevie a jej výťažkov až v decembri 2011, a teda pomerne nedávno. Toto rozhodnutie predchádzalo mnoho rokov výskumu bezpečnosti. Nepreukázalo, že je toxická a spôsobuje vedľajšie účinky.  Žiadne negatívne symptómy neboli pozorované ani v juhoamerických a japonských populáciách, ktoré už roky používajú steviu.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Nízsky počet kalórií
Spôsobuje svoju sladkosť steviolovým glykozidom, ktorého sladiaca schopnosť je asi 250-300 krát vyššia ako biely cukor.
Preto množstvo stevie, ktoré je potrebné na osladenie nápoja alebo jedla, bude malé a jeho energia bude blízko k nule.
Samotná rastlina má nízku energiu a navyše sladidlá, ktoré sú v nej obsiahnuté, nie sú absorbované ľudským telom.

Nezvyšuje hladinu glukózy v krvi, takže ju môžu spotrebúvať ľudia s diabetom 2. typu
Nespôsobuje zubný kaz
Nespôsobuje kvasenie v črevách ako sacharóza
Nehromadí sa v tele
Je odolná voči vysokým teplotám, takže môže byť použitá na pečenie a varenie
Je odolná a jej zloženie a sladkosť sa časom nemení
Je to ekonomická - odhaduje sa, že jedna plochá lyžička mletých listov zodpovedá sladkosti jedného pohára cukru!


Možné pro-zdravotné vlastnosti

Ľudia v Južnej Amerike používajú stevia aj na liečebné účely. Súčasné lekárstvo vykonáva výskum o jej predpokladaných vlastnostiach, ktoré zahŕňajú:

Pozitívny vplyv na spracovanie glukózy
Podpora pri udržiavaní normálneho krvného tlaku
Podpora kontroly váhy
Prevencia rakoviny

APLIKÁCIE

Stevia sa môže používať v širokej škále jedál a výrobkov. Množstvo stevia, ktoré chceme použiť, by malo byť prispôsobené vašim vlastným preferenciám chuti.

Stevia sa pridáva do:

akékoľvek dezerty
koláče, sušienky a rôzne pečivo
ovocné a zeleninové nápoje
káva, kakao, čokoláda, mlieko
džemy a želé
ovocné a zeleninové konzervy
zmrzliny a mliečnych výrobkov
omáčky, náplne, výplň
cereálne raňajky
alkohol

Je dôležité kupovať steviu vo forme sušených a rozdrvených alebo mletých listov. Existuje mnoho sladidiel, ktoré obsahujú steviolové glykozidy, ale sú založené na maltodextríne - type sacharidov, ktorý dodáva toľko kalórií ako bežný cukor.

ZLOŽENIE
Sušené stevia listy 100%. Surovina najvyššej kvality.


CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Stevia je druh viacročnej rastliny z čeľade Asteraceae, ktorá pozostáva približne z 240 druhov. Vyskytujú sa v južnej a strednej Amerike a dlhé roky ich používajú domorodí ľudia. V potravinárskom priemysle sa používa stevia rebaudiana, ktorá pochádza z Paraguaja a Brazílie. Táto rastlina dorastá v prírodných podmienkach do výške 40 až 60 cm. Jej listy sú 3-5 cm dlhé a sú trochu podobné  listom mäty. Sú charakterizované vysokým obsahom steviolových glykozidov, ktoré im dávajú intenzívne sladkú chuť.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

7 ďalších produktov v rovnakej kategórii: