Ruža z Jericha - Selaginella lepidophylla - veľká

AR20926

Zloženie: Ruža z Jericha - Selaginella lepidophylla - veľká
Zaradenie: Aromaterapia

Na sklade

6,37 €

Detaily

Zloženie: Ruža z Jericha - Selaginella lepidophylla - veľká
Zaradenie: Aromaterapia

Ruža z Jericha je skutočným skvostom medzi kvetinami. Táto ruža dokáže prežiť až tisíc rokov v suchom stave,po jednoduchom zaliatí ruža opäť vykvitne. Cyklus sa môže stále opakovať a tak možno kvetinu pestovať roky a roky. Ruža z Jericha je originálny darček pre ženy. Rastie v Mexiku, Texase a Peru, preto je dosť ďaleko do Svätej zeme. Má neuveriteľnú schopnosť prežiť obdobie sucha vo forme zvinutej gule, často aj ako "valec". Oba druhy prijali hovorové meno Rose z Jericha.

Ruža z Jericha sa nazýva tiež "Ruža Panny Márie" či "Ruky Panny Márie", čo odkazuje na jednu z množstva legiend, ktoré rozšírili križiaci, keď sa vracali zo Svätej zeme, a síce - keď Mária túto rastlinu obetovala ako poďakovanie pri úteku do Egypta. Je to vzácna a vskutku nevšedná rastlina. Do klbka schúlená sa akoby šibnutím čarovného prútika premení na zelenú rastlinu.

Ruža z Jericha privediete k životu tak, že sa umiestni do misky s mäkkou a odstátou vodou. Po kontakte s vodou sa rastlina začne rozvíjať a následne bude do svojho okolia uvoľňovať aj príjemnú arómu. Ďalšie dni sa odporúča pravidelne vymieňať vodu a nechávať hladinu len po korienky. Denne nalievajte čerstvú, ale iba toľko, aby bola ponorená len spodná časť rastliny, takto predídete jej hnitiu. Po týždni odporúčame rastlinu vytiahnuť z vody, aby nezačala veľmi rásť a nechať opäť stiahnuť do guľôčky pri izbovej teplote ( usušiť). Po vysušení možno rastlinu uschovať pre ďalšie použitie. Tento postup možno s ružou z Jericha opakovať prakticky neobmedzene.


Malá (v stave 5 cm v sušené, 15 cm rozvinutá)
Veľká (asi 8 - 10 cm sušené, 25 cm rozvinutá)
Veľmi veľká (12-18 cm sušené, až 40 cm rozvinutá)

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

17 ďalších produktov v rovnakej kategórii: