Criollo surové kakao - Theobroma cacao - 250g mletý Náhľad

Criollo surové kakao - Theobroma cacao - 250g mletý

AR87663

Zloženie: Criollo surové kakao - Theobroma cacao - 250g mletý
Zaradenie: Zdravé potraviny

Na sklade

14,73 €

Detaily

Zloženie: Criollo surové kakao - Theobroma cacao - 250g mletý
Zaradenie: Zdravé potraviny

Surový kakaový prášok Criollo Bio / surový kakaový prášok

Surový kakaový prášok SALDAC pochádza z Peru. Tam sa zbiera a melie na prášok pri nízkej teplote, vďaka čomu si zachováva svoje cenné nutričné ​​hodnoty.

RAW / RAW KAKAO znamená, že semená boli pomleté ​​pri teplote nepresahujúcej 40 stupňov. Vďaka tomu si kakao zachováva vlastnosti surového produktu.
Bôb používaný na výrobu tohto kakaa je kvalitná regionálna odroda s názvom Criollo. Zo španielčiny „criollo“ znamená „miestneho pôvodu“. Tieto semená sú bohaté na kakaové maslo, a preto majú intenzívnu, hlbokú vôňu a nemajú horkú chuť. Sú veľmi vzácne – tvoria len 3 % svetovej produkcie kakaa. Používajú sa na výrobu luxusných čokoládových výrobkov. Sú tiež oveľa drahšie.

Najväčším producentom kakaa Criollo je Venezuela. Odhaduje sa, že z posledných čistých exemplárov stromov Criollo zostalo len niekoľko. Surové semená Criollo majú jemne červenkastú farbu, sú bez horkosti a ich chuť je kombináciou karamelu, orechov, vanilky a tabaku.

Čokoládovňa SALDAC, ktorá sa snaží poskytovať produkty najvyššej kvality, kladie osobitný dôraz na výrobné podmienky a riadi sa hodnotami FAIR TRADE.

Prečo sa oplatí pravidelne konzumovať raw kakao?
Surové kakao – pôsobenie:

rýchlo zdvihne náladu!
podporuje správne fungovanie nervového systému,
chráni mozog a zabraňuje poškodeniu neurónov,
priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém a pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu,
podporuje metabolizmus glukózy.
Stojí za to dodať, že lacao je jedným z najbohatších prírodných zdrojov horčíka. 1 polievková lyžica kakaového prášku (10 g) poskytuje asi 60 mg horčíka, čo je až 20 % dennej potreby tohto prvku dospelého človeka.
Zaujímavé je, že kakao má vyššiu antioxidačnú kapacitu ako čierny a zelený čaj, rovnako ako červené víno!

ZLOŽENIE

Surový 100% organický kakaový prášok Criollo. Najvyššia kvalita!

Kakao nie je alkalizované.

Nutričné ​​hodnoty v 100 g výrobku:

Energetická hodnota 450 kcal/100 g
Sacharidy 46,6 g
– vrátane cukrov 2 g
Tuky 17,8 g
– vrátane nasýtených mastných kyselín 10,9 g
Bielkoviny 25,8 g
Železo 18,2 mg
Horčík 587,7 mg
Vápnik 153,7 mg
Fosfor 929,6 mg


AKO POUŽIŤ

Kakaový prášok sa dá použiť na výrobu sladkostí a pečiva, ale aby ste čo najlepšie využili jeho zdraviu prospešné vlastnosti, oplatí sa pripraviť kakaový nápoj na báze vody alebo mlieka bez pridaného cukru a prípadne s lyžičkou nerafinovaného kokosového oleja.

Skladovanie

Výrobok sa má skladovať na suchom mieste a chrániť pred svetlom.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

14 ďalších produktov v rovnakej kategórii: