Dračia krv prášok - Croton lechleri - 100g mletý Náhľad

Dračia krv prášok - Croton lechleri - 100g mletý

AR78927

Zloženie: Dračia krv prášok - Croton lechleri - 100g mletý
Zaradenie: Prírodné živice

Tento produkt už nie je dostupný

28,66 €

Detaily

Zloženie: Dračia krv prášok - Croton lechleri - 100g mletý
Zaradenie: Prírodné živice

Čínska dračia krv - Xue Jie - je živica získaná z stromu Daemonorops draco.

Tento produkt sa používa rovnakým spôsobom ako dračia krv zozbieraná v Južnej Amerike z stromu Croton lechleri, a preto na používa rany a modriny. Čínska dračia krv je dôležitým prvkom tradičnej čínskej medicíny, ayurvedy a iných ázijských zdravotníckych systémov. Zvlášť si ju cenia adepti bojových umení z Ďalekého východu. Vyskytuje sa v Dit Da Jow - čínskej masti s receptom s viacerými prísadami určeným pre zranenia. Môžete sa s ňou stretnúť aj v tradičných zubných práškoch.

Dračí strom sa mu hovorí preto, že pri narezaní kmeňa z neho vyteká živica červenej farby, ktorá pripomína dračiu krv. Po vysušení sa na slnku sa získajú Xue Jie kryštály.

Vlastnosti podporujúce zdravie
Xue Jie podporuje hojenie rán a modrín. Podporuje rast tkaniva a zmierňuje edém. Pomáha zastaviť krvácanie. Zabraňuje zubnému kazu.

APLIKÁCIE:


Umývanie rán
Zábaly na modriny, opuchy
Vyplachovanie úst s krvácajúcimi ďasnami
Ako červené farbivo
Ako vonná živica

ZLOŽENIE


Dračia krv z Číny - Xue Jie 100%. Suroviny najvyššej kvality!


AKO POUŽÍVAŤ:

Na koži
Odvážte kus živice (1-6 g, v závislosti od veľkosti zranenia) a rozpustite ju v horúcej, ale nie vriacej vode. S takto získaným roztokom môžete ranu umyť alebo ju namočiť pomocou kompresie a aplikovať ju na problematické miesto. Riešenie je vhodné aj ako ústna voda.

Farbivo
Rozpustite kúsok živice v horúcej vode a dôkladne premiešajte. V získanom roztoku môžete ponoriť to, čo chcete farbiť.

Na vôňu
Vložte kus živice na horúce uhlie.

Kontraindikácie:
Precitlivenosť na živicu.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: