L-Fenylalanín / LPA - 50g Náhľad

L-Fenylalanín / LPA - 50g

AR72511

Zloženie: L-Fenylalanín / LPA - 50g
Zaradenie: LPA

Na sklade

7,76 €

Detaily

Zloženie: L-Fenylalanín / LPA - 50g
Zaradenie: LPA

L-fenylalanín je aminokyselina tvoriaca proteín. Patrí medzi exogénne aminokyseliny, teda tie, ktoré naše telo musí prijímať zvonku. Dodávame ho konzumáciou mäsa, rýb, vajec, mliečnych výrobkov, mlieka a sóje.

Fenylalanín, okrem kódovania proteínov, zohráva aj iné úlohy. Je prekurzorom mozgových neurotransmiterov: dopamínu, adrenalínu a norepinefrínu, ako aj melanínu – kožného farbiva. Je tiež nevyhnutný pre tvorbu hormónov štítnej žľazy. Z týchto dôvodov sa predpokladá, že jeho dodatočné dopĺňanie znižuje zafarbenie pokožky, podporuje činnosť nervovej sústavy a urýchľuje metabolizmus.

AKCIA
Koža
Hlavným dôvodom suplementácie fenylalanínu je jeho pozitívny vplyv na pokožku. Používa sa perorálne a externe ako prísada do krému, môže redukovať svetlé aj tmavé sfarbenie, čím zvyšuje produkciu melanínu v koži.

dopamín
Ďalším hlavným dôvodom suplementácie L-fenylalanínu je to, že môže zvýšiť hladiny dopamínu v mozgu. Vyššia hladina dopamínu znamená lepšiu náladu, viac motivácie a energie konať, viac sebadisciplíny, viac radosti v každodennom živote a intenzívnejšie potešenie. Dopamín tiež ovplyvňuje koncentráciu, pamäť a schopnosti učenia a emócie. Preto sa oplatí postarať sa o jeho patrične vysokú úroveň. Treba si však uvedomiť, že na vznik dopamínu sa fenylalanín najskôr premení na tyrozín, potom na L-DOPA a nakoniec na dopamín, takže na zvýšenie dopamínu stačí doplniť samotný tyrozín.

L-fenylalanín → L-tyrozín → L-DOPA → dopamín

Chudnutie
Predbežné štúdie na zvieratách ukazujú, že fenylalanín hrá dôležitú úlohu pri regulácii chuti do jedla a metabolizmu glukózy. Skúmali účinok L-fenylalanínu na príjem potravy, toleranciu glukózy a uvoľňovanie hormónov sýtosti v gastrointestinálnom trakte hlodavcov. Ukázalo sa, že skorší urgentný príjem fenylalanínu viedol k zníženiu príjmu potravy v daný deň a z dlhodobého hľadiska k celkovému zníženiu príjmu potravy a zníženiu hmotnosti. L-fenylalanín zvýšil sekréciu hormónov GLP-1 a PYY, ktoré sú zodpovedné za pocit sýtosti a znížil hladinu grelínu v krvi, ktorý motivuje k jedlu a zvyšuje chuť do jedla. Okrem toho zlepšil glukózovú toleranciu, čo má tiež obrovský vplyv na kontrolu hmotnosti.

APLIKÁCIA
na zníženie zafarbenia pokožky
na zlepšenie pohody, zvýšenie motivácie a zlepšenie koncentrácie
nápomocný pri chudnutí

ZLOŽENIE
100% L-fenylalanín. Získava sa fermentáciou z kukuričnej glukózy. Bez pridania plnív, farbív, konzervačných látok a klzných látok. Najvyššia kvalita!

AKO POUŽIŤ
1 odmerka až trikrát denne. Rozpustite v troche vody. Konzumujte pred jedlom. 1 plochá odmerka (1 ml) obsahuje 600 mg L-fenylalanínu. Odporúčaná denná dávka je 1800 mg L-fenylalanínu.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
V prípade súčasnej suplementácie L-tyrozínu neprekračujte celkovú dávku 1900 mg denne.
Na vonkajšie použitie fenylalanínu je potrebné ho pridať do krému alebo masti v koncentrácii 10%.

POZOR!
Nadbytok L-fenylalanínu je škodlivý! Môže spôsobiť zníženie syntézy serotonínu, zníženie nálady a zhoršenie výkonnosti nervového systému.

KONTRAINDIKÁCIE
Fenylketonúria, schizofrénia, tehotenstvo a dojčenie (dodatočný príjem fenylalanínu môže spôsobiť malformácie dieťaťa), precitlivenosť na prípravok.

Interakcie:
Neužívajte L-fenylalanín spolu s: L-dopa, MAOi antidepresívami a antipsychotikami.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.