Pýr plazivý podzemok - Elymus repens - 100g Náhľad

Pýr plazivý podzemok - Elymus repens - 100g

AR78682

Zloženie: Pýr plazivý podzemok - Elymus repens - 100g
Zaradenie: Očista a chudnutie

Na sklade

6,12 €

Detaily

Zloženie: Pýr plazivý podzemok - Elymus repens - 100g
Zaradenie: Očista a chudnutie

Pýr plazivý (Agropyri rhizoma) podporuje správny metabolizmus, pomáha pri očiste tela a pôsobí močopudne. Starostlivosť o močové cesty a tráviaci trakt.

Dávna medicína používala bylinu pri liečbe reumatizmu, dny, žlčových kameňov a urolitiázy, ako aj pri chorobách dýchacích ciest, ako je kašeľ, tuberkulóza a astma, a pri kožných ochoreniach, ako sú ekzémy alebo akné. Diuretické vlastnosti boli známe ako prvé a v staroveku sa používala na stimuláciu práce oslabených obličiek a na odstraňovanie kameňov z nich.

Jedol sa vo forme polievky na báze mlieka a kaše a po usušení a rozomletí sa pridali k pečeniu chleba. V horších dobách kávu a múku nahradil pražený prášok. Tiež používal na výrobu piva a bol zameniteľný so sladom. Krmili ním aj hospodárske zvieratá a vyrábali sa z neho štetiny na kefy a metly.

Vlastnosti pre zdravie:

Podporuje detoxikáciu tela a vylučovanie nepotrebných produktov metabolizmu.
Podporuje správny metabolizmus.
Pozitívne ovplyvňuje prácu čriev.
Je bohatý na prebiotické zlúčeniny, ktoré podporujú vývoj prospešnej črevnej mikroflóry.
Zvyšuje vylučovanie moču a pomáha odstraňovať plaky z obličiek a močových ciest a prebytočnú vodu z tela.
Stará sa o zdravie pečene a žlčových ciest, zvyšuje tvorbu a vylučovanie žlče.
Zlepšuje stav pokožky a vlasov vďaka zlúčeninám kremíka, ktoré budujú ich štruktúru.

APLIKÁCIA
Podzemok by sa mal používať pri očistení tela, aby sa stimulovalo trávenie, urýchlil metabolizmus a odstránila prebytočná voda z tela. Tiež posilní oslabené, lámavé vlasy a zlepší vzhľad pokožky.

ZLOŽENIE
Pýr plazivý - 100% podzemok. Najkvalitnejšia surovina!
Bioaktívne látky nachádzajúce sa v oddenku trávy na gauči sú tricitín - polysacharid podobný inulínu, agropyrén, flavonoidy, saponíny, slizy, cukrové alkoholy, éterický olej, organické kyseliny, karvón, vanilozid, vanilín, kyselina furánkarboxylová a silikáty.

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
čaj (odrezok):
2 polievkové lyžice suroviny zalejte 2 pohármi vody, priveďte k varu a povarte 5-10 minút. Odložte na 30 minút, potom preceďte. Konzumujte pol pohára niekoľkokrát denne.

Tinktura:
Pomer 1:5. Alkohol 40-60%. Vezmite 5 ml (1 čajovú lyžičku) 2-3 krát denne.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, obdobie dojčenia, precitlivenosť na rastlinu.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Agropyron repens, Elymus repens, patrí do čeľade trávnatých a pripomína vysokú trávu. Pokrýva takmer celú Európu, severnú Afriku, Sibír a Severnú Ameriku. Dobre toleruje akýkoľvek druh pôdy. Rastie na poliach, kde je veľmi nepríjemnou burinou a je ťažké ju zlikvidovať vďaka podzemným koreňom. Nachádza sa tiež na ladom ležiacich poliach, v kríkoch, na okraji lesa, pri ceste, v záhrade. Stonky sú zložené z dlhých, úzkych, skrútených listov, ktoré sa ohýbajú dozadu. Ich povrch je drsný. Kvety sú vo forme sploštených klasov, ktoré pozostávajú z malých kláskov po 3 až 5 kvetoch. Sú odolné proti vetru a po opelení sa na ich mieste objavia plody, teda zrná. Ich dĺžka je približne 8 mm. Pýr sa tiež vegetatívne rozmnožuje tenkými, hustými korienkami, belavými alebo žltými. Je veľmi ťažké ich vykoreniť a postačuje nechať najmenší fragment v zemi, aby rastlina mohla opäť rásť.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

3 ďalších produktov v rovnakej kategórii: