Biele korenie - Piper - 50g vcelku Náhľad

Biele korenie - Piper - 50g vcelku

AR76661

Zloženie: Biele korenie - Piper - 50g vcelku
Zaradenie: Korenie

Na sklade

5,65 €

Detaily

Zloženie: Biele korenie - Piper - 50g vcelku
Zaradenie: Korenie

Biele korenie je jedným z troch druhov korenia pochádzajúceho z rastliny Piper nigrum. Za svoju farbu vďačí správnej príprave. Plody sa zbierajú, keď sú úplne zrelé a majú tmavočervenú farbu, a potom sa namočia do vody asi na 2 týždne, kým nevykvasia.Po tomto procese sa kôra a ovocie rozpadnú a ľahko sa odstránia. Zostanú len zrnká tvrdého bieleho korenia, ktoré sa suší a predáva sa celé alebo mleté.


Vďaka úplnému procesu dozrievania a fermentácie majú zrnká bieleho korenia výraznú vôňu a ostrejšiu, ale o niečo menej komplexnú a jemnú chuť ako čierne korenie.


Látky obsiahnuté v zrnách korenia stimulujú tvorbu tráviacich štiav a môžu priniesť úľavu ľuďom trpiacim pomalým trávením, plynatosťou a žalúdočnými problémami. Biele korenie môže tiež zmierniť nevoľnosť, ktorá sa vyskytuje pri niektorých chorobách a otravách. Existuje výskum, ktorý naznačuje, že konzumácia korenia zabraňuje rozvoju rakoviny hrubého čreva.


Celé zrná bieleho korenia sú vhodné do marinád, mleté ​​do pokrmov z rýb, kreviet a hydiny, ako aj do ľahkých polievok a omáčok. Môžu sa pridávať aj do zemiakov a inej zeleniny.


Paprika vďačí za svoju charakteristickú, ostrú chuť piperínu a malému množstvu kapsaicínu. Zrnká korenia obsahujú aj silice, živice, celulózu, škrob, tuk a dusíkaté látky.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: