Koriander plod - Fructus corindri - 250g vcelku Náhľad

Koriander plod - Fructus corindri - 250g vcelku

AR78140

Zloženie: Koriander plod - Fructus corindri - 250g vcelku
Zaradenie: Korenie

Na sklade

5,65 €

Detaily

Zloženie: Koriander plod - Fructus corindri - 250g vcelku
Zaradenie: Korenie

Sušený koriander (celé semená)

Semená koriander (Coriandrum sativum) sú korením známe po celé storočia, ktoré sa tiež používa na podporu zdravia. Koriander môže pochádzať z Blízkeho východu a južnej Európy, ale po celé tisícročia je rozšírený aj v Ázii. Je spájaný predovšetkým s arabskou a indickou kuchyňou, ale aj so španielskou, mexickou a marockou kuchyňou. Je súčasťou najslávnejšej ázijskej zmesi korenia - kari. Má veľmi charakteristickú arómu, ktorá sa pri rozdrvení semien rýchlo stratí. Preto sa odporúča koriander pomlieť tesne pred použitím.

Čerstvé semená koriandra vydávajú nepríjemný a nevýrazný zápach, ktorý sa stáva atraktívnym až po vysušení. Vôňa sušených semien je silná, štipľavá a zemitá, zároveň zvýraznená nádychom pomarančovej kôry a mentolu. Chuť koriandrových semien je intenzívna, dosť horká a zemitá ako vôňa.


Vlastnosti pre zdravie:
Semená koriandra pomáhajú tráveniu, stimulujú chuť do jedla a majú relaxačný účinok na žalúdok a črevá, zmierňujú choroby po jedle. Okrem toho pôsobia antisepticky a vo väčšom množstve pomáhajú zvyšovať laktáciu dojčiacich matiek.


Využitie v kuchyni
Semená koriandra dodávajú jedlám hĺbku a výraznosť. Sú vynikajúcim dochucovadlom do vývaru, omáčok a marinád. Obohatia chuť a vôňu mäsa, rýb, šalátov a nálevov. Dokonale sa hodia k bravčovému mäsu a šunke, zvlášť keď sa do jedla pridá pomaranč. V arabských krajinách sú nepostrádateľným doplnkom k jahňacím a kozím jedlám, ako aj ku všetkým druhom plnky. Hodia sa tiež k rôznym ryžovým jedlám, rovnako ako k polievkam a duseným pokrmom. Tiež stojí za to vyskúšať ich v trochu neobvyklejšej úlohe a pridať ich ako dochucovadlo do alkoholu, chleba alebo koláča. Semená koriandra sa používajú na výrobu indických zmesí korenia: kari, tandoori a garam masala. Sú tiež doplnkom chilli zmesí, napríklad severoafrický harris - veľmi pikantná pasta s feferónkou.

ZLOŽENIE
Semená koriandra (Coriandrum sativum) 100% celé. Špičková kvalita!

KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosť na koriander.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Koriander (Coriandrum sativum) je jednoročná rastlina zo Stredomoria, ktorá patrí do čeľade zelerovitých. Stonka koriandra je vzpriamená a rozvetvená a dosahuje výšku 70 centimetrov. Spodné listy sú jednoduché a dlhochvosté, zatiaľ čo horné listy pripomínajú kôpor. Surovinou sú semená koriandra, z ktorého je možné vyrobiť korenie a éterické oleje. Koriander má najradšej teplú a suchú pôdu, nemá rád stálu vlhkosť alebo príliš veľa dusíka.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: