Koriander plod - Fructus corindri - 100g vcelku Náhľad

Koriander plod - Fructus corindri - 100g vcelku

AR76244

Zloženie: Koriander plod - Fructus corindri - 100g vcelku
Zaradenie: Korenie

Na sklade

4,85 €

Detaily

Zloženie: Koriander plod - Fructus corindri - 100g vcelku
Zaradenie: Korenie

Plody koriandra si zaslúžili v ázijskej kuchyni postavenie ako jedno z najcennejších korení. V Indii sa koriander používa ako prísada do chutney omáčok a kari. Koriander bol obľúbený aj v Číne a Thajsku. V súčasnosti sa používa na celom svete. Korenie by malo byť rozomleté v mažiari tesne pred použitím, pretože rýchlo stráca prchavé a aromatické prísady. Mletý koriander alebo rasce skladované po dlhú dobu nielen strácajú olej a liečivú silu, ale tiež získavajú nepríjemný zápach a chuť v dôsledku oxidácie esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú prítomné v mastnom oleji.

Zdravotné vlastnosti:
Plody koriandra podporujú správne fungovanie tráviaceho systému, žalúdka a čriev. Stimulujú chuť do jedla a zlepšujú metabolizmus.


APLIKÁCIE

Vynikajúce korenie pre vývary, omáčky, marinády, ryby a šaláty
Poruchy trávenia
Nadúvanie
Nedostatok mlieka počas laktácie
Nepríjemný zápach z úst

ZLOŽENIE
Plod koriandra obsahuje od 0,5 do 1% éterického oleja bohatého na linalool (60 - 70%), okrem toho alfa a beta-pinén, limonén, geraniol, borneol. Limonén je zmesou dvoch odrôd tejto zlúčeniny: S - (+) - linalool (približne 80%) a R - (-) - linalool (20%). Ovocie obsahuje mastný olej, sacharidy a furanoizoumarín.

KONTRAINDIKÁCIE A INTERAKCIE
Pri dlhodobom používaní koriandrových prípravkov sa neopaľujte intenzívne na slnku ani v soláriu, pretože zvyšuje citlivosť pokožky na UV žiarenie.
Nie sú k dispozícii žiadne údaje o bezpečnosti používania počas tehotenstva a dojčenia, preto sa použitie neodporúča.
Z dôvodu chýbajúcich bezpečnostných údajov sa použitie u detí mladších ako 12 rokov neodporúča.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: