Čierne horčičné semená - Brassica nigra - 1kg vcelku

AR76133

Zloženie: Čierne horčičné semená - Brassica nigra - 1kg vcelku
Zaradenie: Korenie

Na sklade

11,72 €

Detaily

Zloženie: Čierne horčičné semená - Brassica nigra - 1kg vcelku
Zaradenie: Korenie

Horčica čierna (Brassica nigra) je sestrou bielej a hnedej horčice. Jeho semená majú najostrejšiu chuť a preto sa primárne používajú na výrobu silných horčíc. V orientálnych krajinách sa horčičné semená používajú na výrobu horčičného oleja a jeho čerstvé listy sa konzumujú v šalátoch. Horčica bola známa už v staroveku. Jej prvé použitia boli spísané v sanskrte asi pred 5000 rokmi, má svoje miesto aj v Biblii. Hippokrates kázal o pozitívnom vplyve horčice na zdravie a Rimania boli pravdepodobne prvými, ktorí na terapeutické účely používali semennú buničinu.

Zdravotné vlastnosti

Účinné látky z horčicových semien podporujú tráviaci systém stimuláciou sekrécie tráviacich štiav a žlče a pozitívne ovplyvňujú fungovanie pečene. Z tohto dôvodu môže horčica po konzumácii ťažkého jedla veľmi pomôcť a zmierňuje pocit plnosti, nadúvania a trávenia.
Bioaktívne látky obsiahnuté v horčici majú analgetický a antireumatický účinok, preto sa jej semená predtým používali na zmiernenie bolesti svalov a kĺbov. Za týmto účelom boli rozdrvené a zmiešané s vodou, aby sa získala hustá suspenzia, potom zabalené do gázy a nanesené na boľavé miesto.
Hrejivé a vykašliavacie vlastnosti horčičných zlúčenín sa používali v ľudovom liečiteľstve na zápal pľúc vo forme obkladu aplikovaného na hrudník, ako aj orálne pri zápale hltana, priedušiek a sínusitídy a prechladnutí.

APLIKÁCIE

Horčičné semená sú nevyhnutnou súčasťou horčice. Čierna odroda sa používa na výrobu ostrých horčíc kvôli svojej intenzívnej chuti.
Semená čiernej horčice dokonale ladia s marinádami, majonézou, bylinkovým maslom, domácou klobásou a klobásou, ako aj zeleninou a hubami v octe. Môžu sa pridávať do šalátov alebo nabrúsené omáčkou na šaláty alebo mäso. Je vhodné ich používať v ťažko stráviteľných jedlách, napríklad na báze kapusty, fazule alebo červeného mäsa, pretože uľahčujú ich asimiláciu.
Horčica čierna je v Indii obľúbeným korením, kde sa najprv praží na masle ghee a potom sa pridáva do kari, ryžových pokrmov a chutney omáčok.
Po výdatnom jedle sa pije odvar horčičných semien. Ak ho chcete pripraviť, rozdrvte lyžičku semien, nalejte na ne vriacu vodu a nechajte ju 10 minút odstáť.

ZLOŽENIE
Čierna horčica 100%. Surovina najvyššej kvality.

Kontraindikácie
Vysoké dávky čiernej horčice môžu poškodiť hrdlo, obličky a močové cesty, dráždiť gastrointestinálnu sliznicu a spôsobiť hnačky a dýchacie ťažkosti. Použitie horčice sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám! Príliš dlhý kontakt s horčicovými semenami môže spôsobiť podráždenie a popáleniny.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Čierna horčica je čierna kapusta alebo horčica. Patrí k druhu kapusty, hoci v minulosti patril k druhu horčice (Sinapis). Vyskytuje sa voľne a pestuje sa v Európe, Ázii, Amerike a Afrike. Je jednoročná rastlina. Nachádza sa na poliach, v húštinách a priekopách, niekedy sa považuje za burinu. Dosahuje výšku 0,5 až 2,5 m. Jeho spodné listy sú mierne väčšie ako horné a majú zvlnené okraje. Kvety sú malé a žlté, skladajú sa zo štyroch lístkov. Horčičné semená sa nachádzajú v strukoch alebo v podlhovastých semenných vreckách, ktoré sa nachádzajú na vrchole výhonkov.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: