Sutherlandia frutescens list - Wildegansie - Sutherlandia frutescens - 50g sekaný Náhľad

Sutherlandia frutescens list - Wildegansie - Sutherlandia frutescens - 50g sekaný

AR77040

Zloženie: Sutherlandia frutescens list - Wildegansie - Sutherlandia frutescens - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

10,33 €

Detaily

Zloženie: Sutherlandia frutescens list - Wildegansie - Sutherlandia frutescens - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Wildegansie (Sutherlandia frutescens) je veľmi zaujímavá africká bylina. Táto rastlina je široko používaný v Južnej Afrike - vrátane ľudí Zulu, Xhosa, Sotho, Khoi-San a Cape Dutch. Miestna populácia ju bežne nazýva "Cancer Bush"  v súvislosti s neoficiálne správami o výraznom zlepšení kvality života medzi ľuďmi s rakovinou, ktorí užívali Sutherlandiu. Objavenie látky nazývanej kanavan v zložení tejto rastliny vrhá trochu viac svetla na jej potenciálny mechanizmus pôsobenia v tejto oblasti.

Sutherlandia sa používa v Afrike ako prostriedok na liečbu rôznych typov ochorení. V závislosti od regiónu sa tradične používa na zmiernenie dyspepsie a reumatických bolestí, hojenie rán, ako aj chronických ochorení (napr. AIDS) a na zníženie stresu. Basotho ľudia používajú túto rastlinu po mnoho storočí, aby obnovili zdravie a duševnú rovnováhu po traume, znížili napätie a priniesli úľavu. V kmeni Zulu sa Sutherlandia nazýva "insiswa", čo znamená "čo rozptyľuje temnotu". Miestne komunity často tiež opakujú tvrdenie, že sutherlandia "čistí krv" a že zvyšuje imunitu. Pozdĺž západného pobrežia Južnej Afriky Sutherlandiu používa pôvodné obyvateľstvo ako prostriedok na diabetes. V Afrike konvenčná medicína nie je široko dostupná, takže populácia často využíva tradičné prostriedky. Vedomosti o nich sa prenášajú z generácie na generáciu.


Vlastnosti podporujúce zdravie

Zmierňuje žalúdočné ťažkosti
Má adaptogénne vlastnosti
Môže sa použiť externe na umývanie rán alebo hemoroidov

Sutherlandia prejavuje nešpecifické adaptogénne účinky na organizmus, zvyšuje toleranciu voči stresu a nepriaznivým environmentálnym podmienkam. Zmierňuje zažívacie ochorenia - ako napríklad poruchy trávenia alebo nechutenstvo. V niektorých oblastiach sa Sutherland tradične používa aj ako liek proti cukrovke.


ZLOŽENIE
Listy obsahujú okrem iného kanavanín (kanavanín), pinitol, triterpénové glykozidy, aminokyseliny, flavonoidy, polysacharidy, sitosterol a ďalšie zlúčeniny.

SPÔSOB POUŽITIA:

Čaj Sutherlandia (rezaný list):

Odvar
2,5 až 5 g listov zalejeme 250 ml vriacej vody, necháme pod krytom. Neužívajte ho na noc, pretože to môže sťažiť zaspávanie.

Varenie
2,5 až 5 g listov na 250 ml vody, priveďte do varu a varte ďalších 5 minút pri malom ohni. Neužívajte ho na noc, pretože to môže sťažiť zaspávanie.

Práškové a sušené listy sa môžu konzumovať v dávke 300-400 mg dvakrát denne.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Nepoužívať počas tehotenstva a kojenia. Dlhá história tradičného používania Sutherlandu nevykazuje žiadne závažné vedľajšie účinky a vo všeobecnosti sa považuje za bezpečnú rastlinu. V ojedinelých prípadoch môže spôsobiť sucho v ústach, hnačku, mierne diuretické účinky alebo závraty. Najvyššie dávky zaznamenané v miestnej populácii boli 5 g listov, z ktorých sa pripravil odvar a užíval dvakrát denne nepretržite 6 rokov, nespôsoboval toxicitu.


CHARAKTERISTIKA ZARIADENIA
Sutherlandia frutescens sa prirodzene vyskytuje v oblasti Južnej Afriky, Lesotho, Namíbie, ako aj na juhovýchode Botswany. Je to malý ker, ktorý dosahuje výšku od 0,2 do 2,5 m. Má veľkolepé červené kvety (veľmi zriedka biele), ktoré produkujú charakteristické plody - veľké vezikuly struky.
Miestne názvy: sutherlandia, rakovina Bush, kankerbos, gansies, grootgansies, keurtjie, rooikeurtjie, belbos, kalkoenbelletjie, klapperbos, jantjie-bêrend, bitterbos, unels, phetola, insiswa a ďalšie.Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: