Žihľava koreň - Urtica dioica - 250g sekaný Náhľad

Žihľava koreň - Urtica dioica - 250g sekaný

AR76686

Zloženie: Žihľava koreň - Urtica dioica - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

9,59 €

Detaily

Zloženie: Žihľava koreň - Urtica dioica - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Žihľava (Urtica dioica) tvorí podzemné odnože, ktoré sú spolu s koreňmi vykopané skoro na jar a na jeseň. Potom sa premyjú a sušia. Prípravky z koreňa žihľavy vzbudzujú čoraz väčší záujem športovcov v dôsledku predpokladaného účinku na hladinu testosterónu a tým aj anabolického účinku. Extrakty z koreňov sú tiež populárnym doplnkom diuretík a upokojujú príznaky hypertrofie prostaty.

Zdravie podporujúce vlastnosti koreňa žihľavy:

Prináša úľavu mužom s hypertrofiou prostaty. Účinné látky obsiahnuté v ňom uľahčujú močenie a zmierňujú bolesť, ktorá je s ňou spojená, ako aj znižujú frekvenciu močenia, najmä v noci.
Pomáha zvyšovať hladinu voľného testosterónu v krvi inaktiváciou SHBG - globulínu, ktorý viaže testosterón, a tiež inhibíciou premeny testosterónu na dihydrotestosterón
Salureticky účinkuje - zvyšuje vylučovanie sodíkových a draselných iónov obličkami a tým inhibuje ukladanie močových usadenín v obličkách a tkanivách obklopujúcich kĺby
Zlepšuje stav kĺbov
Podporujú tvorbu červených krviniek
Stimuluje metabolizmus
Zlepšuje vzhľad a stav vlasov, pokožky a nechtov

APLIKÁCIE

Zlepšiť kvalitu života pacientov s hypertrofiou prostaty
S cieľom zlepšiť stav kĺbov a kostí
Vysoká fyzická aktivita
Slabosť
Spomalený metabolizmus
S cieľom zlepšiť kvalitu krvi
S cieľom posilniť stav vlasov a nechtov
Pre starostlivosť o mastné vlasy a akné a mastnú pleť

ZLOŽENIE
Koreň žihľavy 100%. Surovina najvyššej kvality!


DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA

Žihľava - čaj (narezaný koreň):

Odvar
2 polievkové lyžice koreň zaliať 2 šálkami vriacej vody. Parime asi hodinu pod krytom. Prefiltrujte. Pite 2 poháre denne.

Varenie
2 polievkové lyžice koreňa zalejte 2 šálkami vody, priveďte do varu, varte 5 minút. Odstavte na 30 minút, prefiltrujte. Pite pripravený odvarový nápoj počas dňa v 2-4 porciách.

Externe:

Opláchnite kožu a vlasy odvarom.
Aby sa dosiahol významný prínos, žihľava by sa mala používať denne najmenej 1 mesiac.
Použitie koreňov spolu s listami žihľavy výrazne ovplyvňuje močový systém a vlasy, pokožku a nechty.

Kontraindikácie
Použitie koreňa žihľavy sa neodporúča pri syndróme Cushingovej choroby a polycystických ovárií.
Ľudia s ochorením obličiek by sa mali obrátiť na špecialistu kvôli jeho močopudnému účinku.

CHARAKTERISTIKA ZARIADENIA
Viac ako 50 druhov patrí do typov žihľavy. Sú rozšírené po celom svete a vyskytujú sa v divokom stave. Na úrodných pôdach, vo vlhkých lesoch a podrastoch rastie žihľava dvojdomá (Urtica dioica). Rastie zvyčajne až do výšky 1 m, aj keď sú rastliny dosahujúce takmer aj 3 m. Listy rastú na ňom krivo. Majú variabilný tvar, zvyčajne kopijovitý a ich okraje sú zúbkované. Listy a stonky sú pokryté bodavými chlpmi. Kvety sú malé, zelené a tvoria malé, husté kvetenstvo na vrchole výhonkov.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: