Cistus list - Cistus incanus - 1kg sekaný Náhľad

Cistus list - Cistus incanus - 1kg sekaný

AR76025

Zloženie: Cistus list - Cistus incanus - 1kg sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

23,54 €

Detaily

Zloženie: Cistus list - Cistus incanus - 1kg sekaný
Zaradenie: Byliny

Cistus incanus rastie na popularite ako vynikajúca podpora imunitného systému a je cenený pre jeho extrémne vysoký obsah polyfenolu.

Očista má dlhú históriu siahajúcu až do 4. storočia pred naším letopočtom. V knihe Genesis sa spomína ako ladanum alebo labdanum, čo znamená živicu, pretože z nej zvykla získavať vonnú čiernu živicu, ktorá sa potom používala na výrobu kadidla a parfumu a použila ju na obklady rán. Naopak, byliny sa v krajinách okolo Stredozemného mora konzumovali ako denný čaj na raňajky alebo pri prijímaní hostí. Tradičná medicína tohto regiónu používala cistus v prípade prechladnutia a chrípky, chorôb dýchacích ciest, tráviacich problémov, infekcií močových ciest a mnohých ďalších ochorení.

Zdravotné vlastnosti

Cistus fenoménom je, že je to jedna z najbohatších európskych rastlín na polyfenoly. Polyfenoly sú rastlinné zlúčeniny, ktoré vykazujú biologickú aktivitu v ľudskom tele. Sú známe predovšetkým svojimi antioxidačnými, protizápalovými a protirakovinovými vlastnosťami. Vykazujú aktivitu proti baktériám, vírusom a hubám. Majú tiež schopnosť modulovať ľudský imunitný systém ovplyvňovaním proliferácie imunitných buniek a produkciou faktorov, ktoré sa podieľajú na obranných reakciách. Inhibujú pôsobenie histamínu, a preto môžu znižovať alergické reakcie.

Vďaka jedinečnej bohatosti čistených polyfenolov účinne podporuje imunitu tela a posilňuje obranné mechanizmy v boji proti infekciám alebo infekciám. Antioxidanty obsiahnuté v čistení chránia proteíny, lipidy a DNA buniek pred oxidačným poškodením. Pomáhajú tiež znižovať hladinu oxidačného stresu v tele deaktiváciou voľných radikálov, čo zase spomaľuje proces starnutia a znižuje riziko chorôb súvisiacich so zápalom.

Stále viac a viac správ o tom, že cistus môže podporovať liečbu lymskej choroby. Predpokladá sa, že čistiace látky spôsobujú, že sa baktérie zlepia a bránia im v prichytávaní na bunkové membrány. Na potvrdenie tejto vlastnosti k čisteniu sú však potrebné ďalšie vedecké dôkazy.


APLIKÁCIE
Cistus je určený pre ľudí, ktorí sa starajú o svoju imunitu. Odporúča sa pre alergikov, starších ľudí, ľudí, ktorí sú fyzicky alebo duševne vyčerpaní, a pre všetkých, ktorí sa starajú o zdravé srdce a obehový systém.

ZLOŽENIE
Sušená 100% čistá bylina. Surovina najvyššej kvality.

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Čaj:

Odvar
Nasypte 1 lyžicu bylinky do šálky a zalejte vriacu vodu. Parte 15 minút. Odvar by sa mal piť každý deň minimálne 4 týždne, najlepšie 2-3 krát denne, aby ste pocítili výhody jeho použitia.

Kontraindikácie
Cistus je úplne bezpečný a nemá žiadne vedľajšie účinky, ale nie sú k dispozícii dostatočné údaje o tom, či sa môže použiť počas tehotenstva.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Cistus je vždyzelený ker z rodiny očistcov. Pochádza z druhov Cistus albidus a Cistus crispus. Dosahuje výšku asi 1-1,5 m. Preferuje slnko, vysokú teplotu a horčíkové pôdy. Vyskytuje sa prirodzene v Stredomorí, Kanárskych ostrovoch a Malej Ázii. Sivý purpurový ker je hustý a pokrytý oválnymi pokrčenými listami až 5 cm dlhými, na ktorých sú žľazy, ktoré produkujú živicu, vďaka čomu celá rastlina krásne vonia. Rastie v skalnatých oblastiach a produkuje intenzívne ružové kvety podobné divokým ružovým kvetom, preto sa v južnej Európe nazýva skalná ruža.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: